Z vedení se po 108 sekundách radovaly Slovenky vedené českým trenérem Michalem Jedličkou. Eliška Trojánková faulovala Janu Troškovou a nařízené trestné střílení proměnila Paulína Hudáková střelou k levé tyči branky Jany Christianové. Při šanci Trojánkové zasáhla gólmanka Radka Mládenková, která odolávala až do času 13:19.

Před vyrovnávací brankou nejprve těsně minula pravou tyč z dorážky Eliška Chudá, ale míček si stáhla zpět do střelecké pozice Michaela Kubečková a dala první branku na turnaji. Slovenky nadále hrozily a šance měly Alexandra Faktorová a Zuzana Mrázová. Z obratu skóre se ale radovaly Češky, poté co se Nela Jiráková trefila od půlky hřiště přes clonící Chudou.

Kapitánka české florbalové reprezentace Eliška Krupnová povede tým na MS v Singapuru
U asijského tygra. Kapitánka Krupnová povede florbalové lvice za medailovým snem

Na začátku druhé části vyslala bekhendem Denisa Ratajová Brucháčkovou, ale Mládenková zasáhla. Ve 26. minutě zvýšila tečí po střele Jirákové Brucháčková. A hned za 24 sekund se trefila po nabídce Trojánkové z pravé strany Chudá a ve 21. utkání v národním týmu dala desátou branku.

Premiérové góly na MS

Ve 34. minutě se po nešťastné srážce s Vendulou Beránkovou a zásahu nohou do hlavy těžce sbírala ze země Martina Řepková, ale pokračovala ve hře. V čase 34:52 si český tým vzal trenérskou výzvu, ale podle videozáznamu po střele Trojánkové Mládenková s balonkem za brankovou čárou neskončila.

Zároveň byla vyloučena za předchozí faul Alžbeta Ďuríková a výhodu přesilové hry po půlminutě využila z dorážky kapitánka Eliška Krupnová. V 38. minutě v oslabení při trestu Jirákové pomohla Christianové po pokusu Zuzany Klapitové pravá tyč.

V čase 42:27 se po přihrávce Martiny Řepkové trefila Vendula Maroszová, která se zařadila do hry od třetí třetiny a oslavila premiérovou branku na MS. Ve 49. minutě si schovala balonek za první gól na světovém šampionátu také Michaela Mechlová, která se dostala před Mládenkovou a vyzrála na ni bekhendovým blafákem.

Další možnost měla Vanessa Rebecca Keprtová. V 53. minutě už po pasu Ratajové skórovala podruhé v utkání Brucháčková a hattrick dovršila 92 sekund před koncem při power play do prázdné branky. Osmnáctiletá hráčka Bulldogs Brno, která je na prvním šampionátu, si vylepšila pozici nejproduktivnější hráčky týmu na turnaji na devět bodů za čtyři branky a pět asistencí.