V posledních letech se o šampionáty dělila hlavně švýcarská a švédská města, ale zkušenost už má také Česko. Právě moravská a slezská metropole hostily mistrovství v roce 2013, mají už tedy dobrou zkušenost.

„Jsme velmi rádi, že nám IFF svěřila pořádání ženského šampionátu. Každý šampionát je pro nás výzva a věříme, že navážeme na předchozí povedené akce v Česku," říká prezident Českého florbalu Daniel Novák, podle něhož půjde o důležitý krok v podpoře rozvoje ženského florbalu. "Chtěl bych rovněž poděkovat zástupcům obou hostitelských měst za spolupráci při vyjednávání podmínek. Už teď se nemůžeme dočkat, až do Brna a Ostravy zavítáme,“ říká prezident Českého florbalu Daniel Novák.

Florbalistky Vítkovic slaví vítězství v Superfinále florbalu 2023.
Vítkovické florbalistky slaví sedmý titul. V superfinále přemohly ostravské FBC

Kromě Česka měli zájem o pořádání hlavně Finové, tedy další země, kde se hraje špičkový světový florbal. Nakonec došlo podle viceprezidenta IFF Filipa Šumana k dohodě.

„O přidělení pořadatelství 2025 jsme jednali relativně dlouho a Finové nakonec uspořádají dvě následující mistrovství, v roce 2026 pro muže a a v roce 2027 pro ženy,“ vysvětlil Šuman, podle něhož je znát, že český florbal už má na mezinárodní úrovni velký kredit. "Hlavně proto, že uplynulé šampionáty v ČR byly velice úspěšné. Což samozřejmě také znamená, že budou na nás vysoká očekávání. Následující MS bude mimo Evropu v Singapuru, tak uvidíme na jak vysokou laťku budeme navazovat.“

Dějiště mistrovství světa budou dvě. Základní skupiny se odehrají v brněnské Starez Areně Vodova, kde se konala zatím poslední Českem pořádaná velká akce - MS juniorů 2021. Na play-off a boje o medaile se týmy přesunou do Vítkovice Areny v Ostravě.

Florbalový reprezentant Adam Hemerka bude od nové sezony oblékat dres finského Classicu Tampere.
Florbalová rarita ve Finsku. Hemerku si na premiérovém draftu vybral velkoklub

„Velkou výhodou pro nás je, že obě haly velmi dobře známe nejen z posledního ženského šampionátu. Na Vodově jsme pořádali MS juniorů před dvěma lety, v ostravské aréně jsme pak hostili v letech 2018 a 2019 superfinále. Ve všech případech byly haly plné diváků a atmosféra na té nejlepší úrovni. Znovu budeme chtít pro všechny návštěvníky vytvořit jedinečný zážitek. Věřím tedy, že i tentokrát si fanoušci najdou cestu v co největším počtu a pomohou našim hráčkám v cestě za medailí,“ dodává Daniel Novák.

O medaili se však Češky budou prát už na zmíněném MS v Singapuru, po několika smolných šampionátech jsou odhodlány vše zlomit ve svůj prospěch. I proto se brzy sejdou na soustředění v Kutné Hoře.