O jistých finančních problémech uvnitř pražského klubu se šuškalo už nějaký ten pátek. Navzdory tomu se Black Angels podařilo zachránit nepříliš povedenou sezonu, když si zajistili superligovou účast i v dalším ročníku po výhře nad Pardubicemi v prvním kole play-down.

Vedení oddílu se shodlo na přesunu domácího prostředí z hlavního města do Loun, kde Andělé už dříve odehráli pár výjezdních zápasů pro fanoušky. Zároveň došlo i k překvapivému odevzdání kompletní ženské složky, která nově přešla pod hlavičku jiného klubu Prague Tigers.

Pak se ale objevil ještě mnohem větší problém. Klub totiž na základě výsledku licenčního řízení neobdržel licenci pro další pokračování v nejvyšší domácí soutěži. Na první dobrou poměrně šokující rozhodnutí.

Hlavní problém? Nejsou hotové účetní uzávěrky

„S Black Angels jsme často komunikovali a snažili se situaci řešit. Oddíl ovšem nebyl schopen plnit ani vlastní navržené kroky k vyřešení situace. Klub měl oddílovou licenci pro předchozí ročník udělenou s podmínkami. Pro splnění byly nastaveny termíny, které však oddíl i přes sankce neplnil a neplní je dodnes,“ řekl předseda svazové Licenční komise Jiří Dufek.

Stručněji řečeno, pražský celek narazil kvůli vlastnímu účetnictví. To se postupem času ukázalo jako absolutně nefunkční. „Ekonomika je ten problém, který komisi neumožňuje udělit licenci klubu Black Angels. V rámci licenčního řízení vyšlo najevo, že klub nemá účetní uzávěrky za poslední dva roky, což je v rozporu se zákonnými povinnostmi,“ stojí rovněž v prohlášení.

Podle licenční komise měl oddíl několik možností tuto nelichotivou situaci napravit, nicméně ani po opakovaných výzvách ze strany unie nedošlo k žádným změnám. Klub poté ujišťoval své fanoušky, že intenzivně pracuje na nápravě, jenže už za pár dní přišel s nečekanou rezignací dosavadní prezident Vojtěch Pavlík.

A aby toho nebylo málo, výkonný výbor Českého florbalu vzápětí zamítl i následné odvolání. „Situace se s Black Angels řešila aktivně více než rok. Bohužel ale nedocházelo k plnění akčního plánu, ani dodržování slibů ohledně řešení nedostatků včetně termínových závazků,“ uvedl v oficiálním prohlášení prezident unie Daniel Novák.

Neudělení superligové licence znamená, že pražský klub nemůže startovat ani v 1. lize mužů, ale až ve třetí nejvyšší soutěži. Naopak jedno volné místo nyní vzniklo mezi domácí elitou, kterého se pravděpodobně ujmou zpět letos sestupující Pardubice.

Nové vedení pražského klubu se ale nevzdává a nadále věří, že Black Angels nadobro nezmizí z domácí florbalové mapy. „Pořád doufáme, že se problém nějak vyřeší a společně najdeme optimální východisko,“ řekl útočník Jakub Hromada pro web Florbal.cz.