Po úvodní remíze 3:3 z prvního vzájemného utkání chtěl Tatran před svými fanoušky zúročit výhodu domácího prostředí a zpečetit tak vysněný postup do finále florbalové Ligy mistrů. K tomu potřeboval jakékoliv vítězství nad Wilerem Ersigen, šampionem švýcarské nejvyšší soutěže z loňské sezony.

A po obrovském dramatu se sen střešovického klubu stal nakonec skutečností. Svěřenci trenéra a někdejší legendy Tatranu Milana Fridricha prožili snový start do utkání, když po 12 minutách vedli už 2:0, a přestože Wiler dokázal bleskově vyrovnat, úvodní třetina stejně patřila domácím.

Florbalisté Tatranu Střešovice slaví vstřelenou branku v televizním utkání proti Vítkovicím
Co gól, to peníze na charitu. Tatran opět pomáhá, branky střílí pro nemocné děti

Ve druhém dějství však hosté srovnali na 3:3 a jelikož už do konce základní hrací doby nepadla žádná branka, muselo o osudu druhého semifinálového utkání rozhodnout až prodloužení. Atmosféru klíčového duelu si navíc užívala vyprodaná hala v pražských Řepích, kterou obohatila také fanzóna či velkoplošná obrazovka s interaktivním obsahem, známá spíše z větších florbalových akcí.

Výhoda domácího prostředí se o malou chvíli později přeci jenom naklonila na stranu Střešovic. A když ve 2. minutě nastavené hrací doby napřáhl obránce Milan Meliš, jehož rána proskákala až do sítě, byla celá hala na nohou. Tatran tak ve druhém semifinále porazil Wiler 4:3 v prodloužení a postoupil do finále prestižního Champions Cupu.

Superfinále play off florbalové superligy mužů Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice, 16. dubna 2023, Praha. Tatran Střešovice se raduje z vítězství ve finále.Superfinále play off florbalové superligy mužů Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice, 16. dubna 2023, Praha. Ilustrační snímekZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

„Fantastický pocit, k tomu není třeba nic dodávat,“ soukal ze sebe po utkání nadšený kapitán Marek Beneš. „Moc jsme si ten postup přáli, chtěli jsme to dokázat i pro naše fanoušky, kteří jsou naprosto skvělí,“ dodal šestadvacetiletý kanonýr a zároveň pozval zaplněné tribuny na finálový duel.

Další krok na naší cestě, řekl GM Tatranu

„Postup do finále pro nás samozřejmě znamená hodně. Je to další krok na naší cestě stát se jedním z nejlepších sportovních klubů v Česku. Uděláme maximum pro to, abychom byli co nejlépe připraveni a jsem přesvědčen, že systémem na jeden zápas se může stát cokoliv,“ doplnil kapitánova slova generální manažer Střešovic Jakub Menhart.

Superfinále florbalu 2022: Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav - Tatran Střešovice
KVÍZ: Florbalová sezona je v plném proudu. Znáte současný sportovní fenomén?

Ve finále na dosud , které je na programu mezi 22. až 28. lednem, vyzve loňský mistr Livesport Superligy aktuálně nejlepší tým světa, úřadujícího švédského šampiona IBF Falun. Přímou bitvu o zlato si Tatran zahraje po dlouhých 13 letech.