Letošní sezona domácího florbalového hegemona byla doslova jako z říše snů. Střešovický Tatran totiž dokázal získat titul v domácí superlize, poháru i prestižním Champions cupu, čímž jako první tým v historii zaznamenal věhlasný treble.

Superfinále florbalové extraligy: Tatran Střešovice - Mladá Boleslav
Tatran Střešovice dosáhl triumfu. Skalpem Mladé Boleslavi si zajistil treble

Tentokrát se však nejlepší florbalový klub světa vyznamenal i mimo palubovky. Pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují. Taková byla ústřední myšlenka vedení organizace, když před rokem proběhl ve Střešovicích první ročník benefičního florbalového turnaje.

Výjimečná akce, z níž putoval veškerý výtěžek na péči o seniory v Ústřední vojenské nemocnici Praha, tehdy vynesla za pomoci dvou stovek sportovců na hrací ploše šek s velice pěknou částkou 250 tisíc korun. A tak se Tatran rozhodl, že letos uspořádá benefiční turnaj s pořadovým číslem dva.

Slávisté vyhořeli, Sparta došla až do finále

Samozřejmě se stejným cílem. „V tomto ročníku jsme se rozhodli podpořit dvě organizace. Jednou je Nadační fond N, který se stará o nedonošené děti a druhým je nadační fond Dům Ronalda McDonalda, který se naopak stará o dlouhodobě hospitalizované děti,“ pronesl generální manažer klubu Jakub Menhart.

Do letošního ročníku se přihlásilo rovnou 30 týmů z 25 různých firem a právě jejich zásluhou se podařilo vysbírat rovných 300 tisíc korun, které si obě zmíněné organizace mezi sebou rozdělily. „Jsme moc rádi, že se do této myšlenky opět zapojilo takové množství firem a partnerů,“ pochvaloval si Menhart.

Druhý ročník benefičního turnaje na Tatranu Střešovice.Druhý ročník benefičního turnaje na Tatranu Střešovice.Zdroj: se souhlasem klubu Tatran Střešovice

Do akce naskočili dokonce i zástupci fotbalových rivalů Sparty a Slavie, ačkoliv se proti sobě v turnaji nepotkali. „V charitě jsme činní dlouhodobě. Za Nadační fond Slavie jsme seskládali tým, takže jsme spojili možnost nebýt v kanceláři s mně stále blízkým florbalem,“ těšilo bývalého reprezentačního brankáře Jana Baráka.

„Nálada velice dobrá, myšlenka naprosto skvělá, ale výsledky katastrofa,“ dodala s úsměvem někdejší opora pražského Chodova.

Daniel Novák, prezident Českého florbalu
Cílem je stabilizovat florbal mezi top sporty, říká znovuzvolený prezident Novák

To výběru Sparty se v benefičním turnaji velice dařilo, když padl až ve finále proti celku ze společnosti Ernst & Young. Akce na Tatranu se zúčastnil rovněž Klub sportovních novinářů, který pod názvem Dělníci pera ovšem vypadl už ve čtvrtfinále a neobhájil tak loňský zisk stříbra.