Finále poháru ve Švýcarsku obstaraly celky Zugu a Oberlandu, které se proti sobě postaví rovněž ve čtvrtfinále play-off v rámci ligové soutěže. Po strhující bitvě se nakonec radoval Zug s českými krajankami, svého soupeře přetlačil 6:4.

Matěj Havlas na kempu národního týmu
Doktor táhne Tatran za rekordem. Titul by si zasloužil celý klub, říká Havlas

„Utkání bylo velice vyrovnané po celých šedesát minut. Nám skvěle vyšly začátky třetin, kdy jsme vždy udeřily v prvních minutách. Třetí třetinu jsme náskok udržely a podařilo se nám na něj nabalit další dva góly, což bylo pro vývoj zápasu naprosto klíčové,“ řekla k vítěznému finále pro web Český florbal trenérka Zugu Natálie Martináková.

Pro někdejší českou reprezentantku, která se rozloučila s aktivní kariérou vinou vážného zranění, to byla zároveň velká premiéra v pozici hlavního trenéra, svou úvodní nelehkou prověrku však zvládla na výbornou. „Euforie a pocit z toho, že Zug konečně znovu veze domů trofej, to bylo neskutečné,“ přiznala.

Natálie Martináková (vpravo) s asistentem Christophem Camenzindem během finále poháruNatálie Martináková (vpravo) s asistentem Christophem Camenzindem během finále poháruZdroj: Claudio Schwarz/Swiss Unihockey

Krupnová slavila, Langer (opět) padl

Martináková šéfuje v týmu hned trojici českých florbalistek, do pohárového finále naskočily její bývalé spoluhráčky z národního týmu Denisa Ratajová a Ivana Šupáková. Třetí do party Kamila Paloncyová do utkání nezasáhla, kvůli zranění už vynechala většinu aktuální sezony.  

A po titulu Zugu v domácím poháru se rovněž nabízí myšlenka na zisk „double“. Výběr české trenérky totiž bude patřit mezi největší favority rovněž v ligovém play-off. „Žádné utkání v play-off nebude lehké, takže cílem je to brát zápas od zápasu, krůček za krůčkem, a pak se uvidí,“ dodala Martináková.

Česká pohárová radost se poté ještě více rozrostla, když finále ve Švédsku ovládla s týmem Pixba hvězda národního týmu Eliška Krupnová. Svého velkého rivala Thorengruppen přetlačily lišky 7:6 a velkou měrou se na vydřeném vítězství podílela také česká reprezentantka.

Eliška Krupnová (vlevo) slaví se svými spoluhráčkami vítězství v poháru.Eliška Krupnová (vlevo) slaví se svými spoluhráčkami vítězství v poháru.Zdroj: Per Wiklund

Krupnová zaznamenala v utkání jednu přesnou trefu, ke které navíc přidala i dvě asistence. Pixbu se tak podařilo sesadit z pomyslného trůnu soupeře, jenž je v letošním ročníku švédské nejvyšší soutěže naprosto dominantní. První ligové body ztratil Thorengruppen až v páteční pohárové odvetě, kterou opět ovládl tým okolo české útočnice.

Velice blízko triumfu v poháru byl rovněž talentovaný Filip Langer, jenž útočil na prvenství se svým týmem Kalmarsundu. Ostře sledovaný duel proti Falunu, s nímž celek českého útočníka padl v loňském superfinále, však vůbec nevyšel dle představ a po vysoké porážce 2:10 se musel spokojit s další stříbrnou medailí na krku.