Dánsko je v Singapuru milým překvapením. Většina fanoušků totiž očekávala postup favorizovaného Norska, avšak to ve skandinávském souboji zklamalo a mezi nejlepší osmičku proklouzly jejich soupeřky z Dánska, které rozhodly v prodloužení.

MS ve florbale žen, Česko - Slovensko
Florbalistky deklasovaly Slovenky, na MS postupují přímo do čtvrtfinále

I pro český realizační tým bylo neúspěch Norek překvapivý. Páteční bitvu proti Dánsku však rozhodně nepodceňuje. „Je to hodně bojovný tým se super energií, což samozřejmě v zápasech play-off funguje, protože ony se semknou. Navíc hrály výkonnostně horší skupinu, takže nebudou tak vyčerpané. Myslím si, že ty zápasy tam nemají takovou dynamiku. Nechci říci, že budou odpočatější, ale myslím si, že budou mít dost sil pro svoji hru, která je aktivní a v některých fázích až živelná,“ popisuje trenér Lukáš Procházka.

Reprezentantky nehrají jen o postup do bojů o medailové pozice, ale také o účast na Světových hrách (olympiáda neolympijských sportů – pozn. red.) v roce 2025, které bude hostit čínské město Čcheng-tu a kde bude mít ženský florbal premiéru. Právo účasti totiž získá pětice nejlépe umístěných evropských celků na aktuálním šampionátu.

Produktivitě vévodí teenagerka

„Určitě je to lákadlo a další zajímavá destinace. Rozhodně však bude největším cílem se dostat do boje o medaile. Potřebujeme splnit cíle, které jsme si nastavily, a čtvrtfinále je tím pomyslným prvním krokem,“ říká útočnice Vendula Maroszová.

Češky si ve skupině poradily s Polskem a Slovenskem, oběma výběrům nasázely devět branek. Zaváhaly pouze se Švédskem. Produktivitě lvic po třech odehraných duelech vévodí teprve osmnáctiletá Anna Brucháčková. Ta je jednou z nejvýraznějších postav celé své formace. Body pilně sbírají i její spoluhráčky z útoku Denisa Ratajová a Karolína Suchá.

Kapitánka české florbalové reprezentace Eliška Krupnová povede tým na MS v Singapuru
U asijského tygra. Kapitánka Krupnová povede florbalové lvice za medailovým snem

„Zatím nám to klape. Proměňujeme šance a dáváme góly. Je to podle mne i tím, že spolu hrajeme již delší dobu,” připomíná Brucháčková, že toto spojení funguje už prakticky od začátku cyklu.