"Hráčky, na které jsme vsadili už na začátku cyklu, prokazovaly své kvality, postupem času rostly a ukázaly, že za nároďák hrát chtějí a že si účasti v něm váží. Kádr je kompaktní, soudržný a myslím si, že to se ukáže jako naše výhoda. Mix zkušeností a mladých hráček, který jsme zvolili, je ta správná cesta. Z týmu je cítit síla, je velmi dobře strukturovaný, rychlý a zdravě agresivní," říká Lukáš Procházka, pro něhož to bude na pozici prvního muže lavičky premiérový šampionát, na těch posledních tým vedl Švýcar Sacha Rhyner.

Zdroj: Český florbal

Procházka podobně jako jeho předchůdce vsadil v nominaci na jedno překvapení. Zařadil teprve šestnáctiletou talentovanou Kristýnu Klubalovou z Liberce, které se povedlo juniorské MS a hodně vidět je také v nejvyšší české soutěži. "Myslím si, že týmu může dodat ten poslední chybějící element, řekněme zdravé drzosti a možná trochu nesvázanosti," komentuje Procházka volbu hráčky, která v závěru šampionátu oslaví sedmnácté narozeniny.

Jinak ale většina nominovaných hráček má zkušenosti a nastupuje v evropských soutěžích, ať už ve Skandinávii, nebo ve Švýcarsku, tedy zaběhlých florbalových destinacích.

Smíšená štafeta se proměnila v hudební skupinu.
Atleti zářili na obrazovce. Smíšená štafeta se proměnila v hudební skupinu ABBA

Cílem družstva bude tradičně medaile, které děvčatům v posledních letech smolně unikaly. V přípravě se jim dařilo, nevyšel jim jen poslední turnaj EHT ve Finsku. "Měl jsem dobrý pocit ze soudržnosti týmu a z toho, že se popasoval s něčím, co mu ne úplně sedělo, což jsme ale cíleně zvolili. Každopádně kvalita ve Finsku měla být z mého pohledu vyšší. Rezervy máme, ale pořád je čas na jejich odstranění a vyladění směrem k mistrovství světa," komentoval Procházka důvody nepovedeného turnaje.

České reprezentantky zahájí program mistrovství světa v neděli 3. prosince proti Polsku. V základní skupině posléze narazí i na favorizované Švédsko a skupinu zakončí se Slovenskem. Všechny české zápasy připravuje do vysílání ČT sport. Na videoplatformě ceskyflorbal.tv a sociálních sítích vám pak nabídneme tradiční pohledy do zákulisí fungování národního týmu.

Nominace reprezentace žen

• Mistrovství světa ve florbale žen 2023, Singapur

• 2. - 12. 12. 2023

Brankářky: Jana Christianová (Florbal Chodov), Lenka Remešová (IBK Lund, Švéd.).

Obránkyně: Vendula Beránková (Piranha Chur, Švýc), Nela Jiráková (Endre IF, Švéd.), Kristýna Lechnerová (UHV Skorpion Zollbrück, Švýc.), Michaela Mechlová (SB-Pro, Fin.), Magdaléna Plášková (Florbal Chodov), Šárka Staňková (1. SC Vítkovice), Ivana Šupáková (Zug United, Švýc.).

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Eliška Chudá (Florbal Chodov), Vanessa Rebecca Keprtová (KAIS Mora, Švéd.), Karolína Klubalová (FBC Liberec), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam, Švéd.), Michaela Kubečková, Vendula Maroszová (obě 1. SC Vítkovice), Denisa Ratajová, Martina Řepková (obě Zug United, Švýc.), Karolína Suchá (Täby FC, Švéd.), Eliška Trojánková (Piranha Chur, Švýc.).

Český program na MS

Neděle 3. 12.

11.45 Česko – Polsko (OCBC Arena Hall 2)

Pondělí 4. 12.

10.00 Česko – Švédsko (OCBC Arena Hall 1)

Úterý 5. 12.

12.00 Slovensko – Česko (OCBC Arena Hall 2)

Pátek 8. 12.

10.00 Čtvrtfinále (OCBC Arena Hall 1) *

Sobota 9. 12.

Semifinále/O umístění (Singapore Indoor Stadium)

Neděle 10. 12.

O medaile (Singapore Indoor Stadium)

*v případě přímého postupu ze skupiny budou hrát Češky v tento čas