„Jsme neuvěřitelně šťastní, že se nám podařilo získat špičkového obránce, který patří mezi světovou extratřídu a má nejlepší florbalová léta před sebou. ‘Óňa’ se rozhodl hrát v rudém dresu minimálně dva roky. Nejen já, ale i naši fanoušci se těší, až jej uvítáme v IFU Areně,“ řekl k Němečkově přesunu do Švédska místopředseda Storvrety Henrik Ededahl.

V roce 2025 se v Česku podruhé uskuteční MS florbalistek, hrát se bude v Brně a Ostravě.
Český florbal se raduje. Získal pořadatelství dalšího světového šampionátu

Němeček se v novém působišti potká s Filipem Langerem, který se do kádru orlů z Uppsaly přestěhoval nedávno z Kalmarsundu. Oba dva odchovanci střešovického Tatranu spolu hráli v jedné formaci v ligové sezoně 2020/21, po níž český hvězdný útočník zamířil na sever Evropy.

„V mém rozhodování hrálo roli více faktorů, šlo zejména o ambice týmu a kvalitu kádru, kterým Storvreta disponuje. Vliv na rozhodnutí měl i přestup Filipa Langera, v neposlední řadě jsem po krátkém angažmá v Pixbu a dvouleté anabázi v Linkopingu chtěl vyzkoušet další tým ve švédské lize,“ uvedl k přestupu do Švédska Němeček.

Do Švédska už potřetí

V nejvyšší mužské soutěži odehrál obránce, který byl v uplynulém ročníku vyhlášen jejím nejužitečnějším hráčem, 171 duelů s bilancí 89+118, dvakrát v řadě dovedl s kapitánskou páskou Tatran do superfinále. Letos v dubnu se s ním po loňské porážce dočkal vytouženého titulu.

Do Švédska se vydává Němeček potřetí v kariéře a opět zavítá na jinou adresu. V roce 2017 strávil měsíc v Pixbu Wallenstam, dvě sezony pak působil v Linköpingu, odkud se do Česka před třemi roky vrátil. „Osobně bych se chtěl co nejrychleji aklimatizovat v týmu a lize, získat herní klid a dostat se do role klíčového hráče. Očekávání budou vysoká po minulé sezoně a doufám, že se nám podaří stejný úspěch jako s Tatranem,“ dodal k nové výzvě 24letý bek.

Florbalový reprezentant Adam Hemerka bude od nové sezony oblékat dres finského Classicu Tampere.
Florbalová rarita ve Finsku. Hemerku si na premiérovém draftu vybral velkoklub

Němeček byl na uplynulém mistrovství světa zvolen do All Stars týmu. Český tým dovedl v roli kapitána k bronzu na Světových hrách a naposledy minulý rok v listopadu ke stříbru na šampionátu ve Švýcarsku. Ve sbírce má také bronz z mistrovství světa v roce 2021.