Šesti body za tři branky a tři asistence k tomu přispěla kapitánka Eliška Krupnová, hattrick a přihrávku zaznamenala Martina Řepková, která překročila metu 100 bodů v národním týmu. Tři góly vstřelila také Anna Brucháčková.

V brankovišti dostala ve čtvrtém utkání poprvé na turnaji příležitost Lenka Remešová místo jedničky Jany Christianové a před víkendovými boji o medaili odpočívala také univerzálka Vanessa Rebecca Keprtová, která před šampionátem doléčila nohu.

Kapitánka české florbalové reprezentace Eliška Krupnová povede tým na MS v Singapuru
U asijského tygra. Kapitánka Krupnová povede florbalové lvice za medailovým snem

První šanci Krupnové ještě brankářka Mette Thorsager Jensenová zlikvidovala, ale po 110 sekundách už kapitánka otevřela skóre. Proměnila přihrávku Ivany Šupákové ze standardní situace. V 10. minutě se šikovně uvolnila Denisa Ratajová, ideálně našla ve velkém brankovišti nepokrytou Karolínu Suchou a Češky vedly o dvě branky.

Za 74 sekund se favoritky prosadily opět: při vyloučení Sille Larsenové skórovala nejproduktivnější česká hráčka na turnaji Brucháčková. Pak se střelou do levého horního rohu zapsala podruhé mezi střelkyně Krupnová a po oběhnutí branky zasunula balonek z pravé tyče Eliška Chudá. Remešové pomohla po střele Sary Mainz Olssonové tyč a 26 sekund před koncem první třetiny se dočkala prvního gólu na turnaji Řepková.

Den hattricků

Ve 28. minutě se po přihrávce Krupnové prosadila podruhé a dosáhla jako čtvrtá hráčka v historii české reprezentace hranice 100 bodů. Za 45 sekund mohla oslavit své dnešní 17. narozeniny gólem Karolína Klubalová, ale pokus o efektní zakončení z trestného střílení jí nevyšel.

V polovině utkání nahradila Jensenovou v dánské brance Jennie Malmová a ve 33. minutě poprvé inkasovala poté, co po kombinaci s Eliškou Trojánkovou skórovala Michaela Kubečková. Potom u levé tyče snadno proměnila přihrávku Krupnové Vendula Maroszová a v 39. minutě měl český tým možnost další penalty, kterou proměnila Brucháčková. Ještě 23 sekund před druhou pauzou prostřelila Malmovou mezi nohy Řepková a dovršila hattrick.

Forbalový tým žen České republiky se připravuje na odlet na MS do Singapuru
Přinese horko Singapuru florbalistkám medailovou radost? Kouč má respekt

Po 38 sekundách závěrečného dějství z trestného střílení neuspěla Jenniefer Hawaleschkaová Cedervallová, která zkusila trik s otočkou, ale přestřelila. Ve 47. minutě dovršila Brucháčková hattrick. V 50. minutě se dostala do úniku čtvrtfinálová hrdinka Dánska z duelu s Norskem Lina Voldbyová a sebrala Remešové naději na druhou nulu v reprezentaci. Výsledek i svůj hattrick ještě dokonala v 57. minutě Krupnová.