Finky, které český tým porazily v semifinále minulého MS v Uppsale 5:4, vyhrály i třináctý vzájemný zápas na šampionátech. Čtyřmi góly a jednou asistencí k tomu pomohla Veera Kauppiová a pět bodů za gól a čtyři nahrávky si připsala také její sestra Oona.

Seveřanky ukázaly svou nejúdernější sílu již po 72 sekundách. Oona Kauppiová po akci po levé straně našla bekhendem u protější tyče své dvojče Veeru a ta do odkryté branky otevřela skóre. Češky si ve snaze vyrovnat vytvořily několik nadějný střeleckých příležitostí, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Největší možnost měla ve 13. minutě po přihrávce Venduly Maroszové Martina Řepková, ale brankářka Noora Vuorelaová zasáhla.

Kapitánka české florbalové reprezentace Eliška Krupnová povede tým na MS v Singapuru
U asijského tygra. Kapitánka Krupnová povede florbalové lvice za medailovým snem

Ve 14. minutě hvězdná finská dvojčata udeřila znovu. Veera Kauppiová si vyměnila balonek s Oonou a zařídila svému týmu dvoubrankový náskok. Za 106 sekund se poprvé radovaly Češky. Po přihrávce Venduly Beránkové překonala Vuorelaovou Vanessa Rebecca Keprtová a oslavila svou premiérovou branku na mistrovství světa.

Dvojčata řádila

Po 135 sekundách druhé třetiny prostřelila Janu Christianovou Veera Kauppiová a ve 28. minutě vedly Finky už o tři branky. Veera Kauppiová se pokusila přes celé hřiště vyslal do úniku Oonu, před ní sice zasáhla česká gólmanka, ale míček se odrazil přímo k Miise Turunenové a ta upravila na 4:1.

Český tým odpověděl v polovině utkání, kdy se při vyloučení Milly Nordlundová trefila Denisa Ratajová. Za 90 sekund ale opět vedly Finky o tři góly: po přihrávce Sary Piispaové zpoza branky skórovala nepokrytá Jenna Saariová. V 35. minutě pomohla úřadujícím vicemistryním světa po tečované střele Nely Jirákové horní tyč.

Forbalový tým žen České republiky se připravuje na odlet na MS do Singapuru
Přinese horko Singapuru florbalistkám medailovou radost? Kouč má respekt

V čase 37:53 Oona Kauppiová z pravé strany z rohu ze standardní situace našla Veeru, která trefila nechytatelně bližší horní roh branky Christianové a pojistila náskok. Ještě před druhou pauzou měly příležitost na snížení Michaela Kubečková a Maroszová, ale Vuorelaovou nepřekonaly.

Finky českému týmu snížení nepovolily a ve 49. minutě při vyloučení Karolíny Suché zvýraznila rozdíl My Kippiläová, která trefila levý horní roh. Při trestu Denisy Ratajové už gól nepadl. V 56. minutě ztroskotala Kubečková na Vuorelaové, po jejíž asistenci Veera Kauppiová překonala bekhendovým blafákem Christianovou a dovršila skóre.