Florbalisté z lázeňského města v loňském ročníku Penalty Shot Battle dokráčeli až do úplného finále. V něm sice podlehli favorizovanému Tatranu, ale stali se bezesporu překvapením ročníku. Na svůj loňský úspěch a druhé místo by určitě rádi navázali i letos. Branku mužstva letos hájil zkušený gólman Daniel Váradi a jeho parťákem v útoku se pro letošek stal mladík Vojtěch Kún.„Určitě chceme na loňský úspěch navázat, chceme se porvat o postup,“ řekl dvacetiletý útočník před soubojem s Bohemians.

Ti se v rámci tabulky Livesport Superligy v současném ročníku umístili na daleko lepších příčkách než jejich soupeř. Aktuálně bojují v play-off a rvou se o postup do dalších kol. V Penalty Shot Battlu se za klokany představil slovenský forvard Šimon Batkovič.

Penalty Shot Battle: Chodov vs. Královské Vinohrady
Penalty Shot Battle: Parádní zákroky, pokus o „Hertlovku“. Derby ovládli gólmani

Záda mu kryl muž v masce Miroslav Kovařík. „Na souboj se moc těším. Kluky z Varů docela dobře znám, takže vím co můžeme očekávat. Bude to zajímavé,“ okomentoval před soubojem Batkovič. Ten byl finálně ústřední postavou celého utkání. Jeho nevšední styl a nekompromisnost zakončení stvrdilo postup Bohemians. Ovšem forvard Karlových Varů se nenechal ničím zahanbit a celý souboj byl velmi napínavý. Poměrem 4:2 nakonec zvítězili hráči z hlavního města. Ovšem zástupci Hurricanu se mohou těšit divoké kartě. Kvůli loňskému postupu do finále se jako nejlépe umístěný vypadnuvší tým z loňska raduje z divoké karty a postupu dál.

Skill Contest s podtitulem Penalty Shot Battle je třetím ročníkem doplňkové soutěže florbalovéLivesport Superligy. Každý z mužstev tuzemské nejvyšší soutěže vyšle do boje dva zástupce a tise utkávají v nájezdových rozstřelech tak, jak je známe v klasických zápasech. Na další utkání semůžete těšit v úterý 19.3. kdy se utkají mužstva Sparty a Liberce.