Sokol Královské Vinohrady se do nájezdové loterie vydal již podruhé reprezentovat obránce Jan Procházka. Ten v minulém ročníku pomohl postoupit do semifinále soutěže mimo jiné přes celek z Chodova. Letos byl ale proti němu brankář Chodova Tadeáš Dittrich, který zkušeného hráče Vinohrad značně potrápil.

„Nájezdy jsou pro mě oblíbená disciplína už od mých florbalových začátků. Je to i o štěstí, někdy se daří více a jindy méně. Snad to dnes klapne,“ řekl dvaadvacetiletý gólman před soubojem. Jeho kolega, mladý útočník Vojtěch Petráň, patří mezi velmi dobře technicky zdatné hráče. „Že bych byl vysloveně nájezdový specialista, to si nemyslím. Nicméně je to dovednost jako každá jiná, těším se na to,“ řekl odhodlaně před Penalty Shot Battlem Petráň.

Penalty Shot Battle: Sokoli Pardubice vs. FBC 4Clean Česká Lípa
Penalty Shot Battle: Česká Lípa vyslala překvapení, s Pardubicemi přišlo drama

Celé utkání se nakonec odehrálo v režii především mužů mezi třemi tyčemi. Oba brankáři dlouho odolávali a za svá záda nepustili ani jeden balonek. Jak Jan Procházka z Vinohrad i chodovský Vojtěch Petráň zkoušeli různé druhy a styly  zakončení. Šťastnějšími a nakonec postupujícími se stali hráči Fat Pipe Florbal Chodov. Ti své rivaly porazili v poměru 2:1 a vyhlížejí tak svého protivníka ve čtvrtfinále, kterým budou Black Angels.

Skill Contest s podtitulem Penalty Shot Battle je třetím ročníkem doplňkové soutěže florbalovéLivesport Superligy. Každý z mužstev tuzemské nejvyšší soutěže vyšle do boje dva zástupce a tise utkávají v nájezdových rozstřelech tak, jak je známe v klasických zápasech. Na další utkání semůžete těšit v pátek 15.3. kdy se utkají mužstva Bohemians a Karlových Varů.