Kamery, rozhodčí a útočník s florbalkou a míčkem stojící proti brankáři. To je Penalty Shot Battle, nájezdová loterie, která přináší unikátní kličky, nečekané střely a když se zadaří, i pohotové zákroky.

Před posledním soubojem letošní základní části byli právě brankáři opatrní. „Když se nájezd jede dobře, tak je prakticky nemožné ho chytit. Teď je to o dost obtížnější než dřív,” zmínil Daniel Jukl, gólman České Lípy.

Jakmile se dozvěděl, že se proti němu postaví liberecký útočník Šimon Stránský, zbystřil. Oba se často potkávali v mládežnických kategoriích.  

„Bude zalezlý v bráně, recept na něj bude zkusit jednodušší zakončení,” taktizoval s úsměvem Stránský.

Lepší formu si však přivezl Ladislav Pekárek. Jedna klička, druhá… Rázem to bylo 2:0. „Sledoval jsem předchozí série i loňský ročník,” vysvětlil forvard České Lípy.

Stejné skóre vydrželo až do konce. Jukl nepustil za svá záda jediný míček a mohl s parťákem slavit postup.

Česká Lípa bude čekat na výsledek ankety

Sedm poražených se nyní na dálku utká o poslední zbývající místo ve čtvrtfinále. Kdo by si zasloužil druhou šanci? Zapojte se od čtvrtka do speciální ankety, jen a pouze na webu Deníku.

Každý čtenář i fanoušek může podpořit svého oblíbence nebo svůj oblíbený tým. 

Dost možná budou hlasovat i v České Lípě. Z této ankety totiž vzejde jejich další sok. „Já bych si nejvíc přál postup Vítkovic. Chtěl bych se poměřit s útočníkem Adamem Zubkem, kterého znám z reprezentace,” dodal Jukl.

Pravidla „penalty shot battle“ jsou snadná. V první fázi se uskutečnilo sedm kvalifikačních soubojů, ze kterých vzešlo sedm postupujících do čtvrtfinále. Osmého šťastlivce nyní vyberou fanoušci v hlasování Deníku. Následně dojde na vyřazovací fázi - čtvrtfinále (od 1. března), semifinále a finále. Vítězí ten, kdo dá víc gólů než soupeř.