Brankář střešovického celku Tomáš Jurco je jedním ze základních stavebních kamenů současných úspěchů Tatranu. Svůj tým podržel v superligových bitvách, pomohl vybojovat historický titul v mezinárodním Poháru mistrů a patří i k oporám reprezentace.

V souboji Penalty Shot Battle proti Butchis se po boku kolegy Matěje Čelakovského vydal na cestu za obhajobou poháru. A hned byl v centru pozoronosti.

Penalty Shot Battle: Vítkovice vs. Ostrava
Penalty Shot Battle: Bitva o moravskoslezskou metropoli a nechytatelný freestyle

„Asi by bylo něco špatně, pokud bych do této soutěže nešel s cílem obhajoby titulu. Do osmifinále mám nového střelce, tak doufám, že se nám bude dařit,“ řekl před soubojem gólman Jurco.

Ten předvedl excelentní výkon, díky němž udělal ze souboje s Butchis dost jednoznačnou záležitost. Za svá záda nenechal projít jediný balonek, Čelakovský naopak dvakrát uspěl se suverénními blafáky. Po čtvrté sérii tak bylo hotovo, papírové předpoklady se potvrdily.

Nováček má ambiciózní cíle

Mužstvo Butchis si klade vysoké cíle. Mezi vizemi do budoucna mají pražští florbalisté postup do Superfinále. Ještě je čeká dlouhá cesta, ale sympatický klub jde krok za krokem za svým snem. Nováček mezi elitou poslal do Penalty Shot Battle mladého obránce Antonína Šubrta a do branky se postavil osmadvacetiletý Jan Hlinák.

Finále Penalty Shot Battle v roce 2023: Střešovice vyzrály na Karlovy Vary
Penalty Shot Battle znovu v Deníku. Sledujte, kdo ovládne florbalovou show

„Já jsem v Butchis dvacet let. Prošel jsem klubem od úplných začátků. Skok mezi nižší soutěží a Superligou je obrovský. Nabíráme zkušenosti a uděláme všechno abychom se zachránili,“ řekl brankář Jan Hlinák.

Skill Contest s podtitulem Penalty Shot Battle je třetím ročníkem doplňkové soutěže florbalové Livesport Superligy. Každé z mužstev tuzemské nejvyšší soutěže vyšle do boje dva zástupce a ti se utkávají v nájezdových rozstřelech tak, jak je známe v klasických zápasech. Na další utkání se můžete těšit ve čtvrtek 7.3., kdy se utkají mužstva z Pardubic a České Lípy.

Pravidla Penalty Shot Battle jsou snadná. Vítězí ten, kdo dá v rozstřelu víc gólů než soupeř. V první fázi dojde na sedm kvalifikačních soubojů, posléze se uskuteční vyřazovací část. Finále se fanoušci dočkají na řadu 12. dubna, krátce před skutečným Superfinále v O2 areně.