V roce 2022 se z triumfu radovali zástupci Mladé Boleslavi, na konci slavili střelec Jakub Bína a gólman Lukáš Bauer. Loni pak trofej převzali borci Tatranu Střešovice, konkrétně Martin Čermák a brankář Tomáš Jurco.

Shodou okolností v těchto sezonách stejně dopadla i celá Livesport Superliga: Mladou Boleslav loni na trůnu vystřídaly Střešovice. Nejúspěšnější klub české historie se navíc zaskvěl na evropské úrovni.

Připomeňte si loňské finále:

Zdroj: Deník/Nedori

Dá se tušit, že i proto bude letošní klání v Penalty Shot Battle ještě atraktivnější a dramatičtější. Každý ze čtrnácti účastníků nejvyšší soutěže si na speciální turnaj věří. Ve hře jsou zajímavé ceny, pohár a k tomu unikátní prostor v Deníku: dvojrozhovor s nejlepšími borci a představení vítězného klubu.

Pravidla jsou snadná. V první fázi se uskuteční sedm kvalifikačních soubojů, ze kterých vzejdou postupující do čtvrtfinále. Doplní je šťastný poražený, jenž dostane divokou kartu na základě loňského pořadí.

Následně dojde na vyřazovací fázi - čtvrtfinále, semifinále a finále. Vítězí ten, kdo dá víc gólů než soupeř.

Finále Poháru mistrů: Střešovice - Falun.
Finále Poháru mistrů v Praze? Velká reklama pro český florbal, říká Urbář

Fanoušci a fanynky se mohou těšit na originální trestná střílení. A nejde jen o atraktivní podivanou, videa slouží pro trenéry a talentované florbalisty jako inspirace. Díky vlastnostem hole a míčku mohou hráči při zakončení předvádět kreativní řešení, mnohdy tak vznikají unikátní blafáky nebo nečekané střely. Zajímavé bývá zařazení takzvaného "freestylu", při němž se míček jako by přilepí na čepel hole , čímž se hráč snaží přelstít brankáře.

Letošní ročník zahájí zástupci Mladé Boleslavi a Black Angels.

Termíny jednotlivých soubojů:
27. 2. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - Black Angels
30. 2. 1. SC Tempish Vítkovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 
5. 3. ESA logistika Tatran Střešovice - Butchis 
8. 3. FBC 4Clean Česká Lípa - Sokoli Pardubice
12. 3. Fat Pipe Florbal Chodov - TJ Sokol Královské Vinohrady 
15. 3. FbŠ Bohemians - Fb Hurrican Karlovy Vary 
19. 3. Acema Sparta Praha - FBC Liberec