Když se mezi sportovními nadšenci vysloví pojem Courtside Seats, téměř každý si okamžitě vybaví načepýřenou americkou smetánku přihlížející utkáním slavné NBA doslova z první řady u hrací plochy. Hollywoodské hvězdy, slavní umělci či úspěšní kolegové ze sportovní branže. Snobská tradice, která však za velkou louží táhne už několik let.

Česká republika - Švédsko 4:3 sn. Euro Floorball Tour 2023 v Ústí nad Labem
Český florbal chce navázat na úspěšnou sezonu. Fanoušky láká i na exkluzivitu

A zároveň se čím dál více vzdaluje běžným pracujícím Američanům bez „přidané hodnoty“. Chtěli byste zažít třeba legendárního LeBrona Jamese a spoustu dalších basketbalových ikon v akci takříkajíc na dosah ruky? Tak se připravte, že si za tímto zážitkem sáhnete poměrně hluboko do své kapsy. Desetitisíce až statisíce za jediné utkání. Někdy i mnohem více.

V domácím sportovním rybníčku by se takový druh zábavy pro společenskou elitu pochopitelně neuchytil. Minimálně tedy co se dlouhodobého hlediska týče. I přesto se však před nedávnem objevila myšlenka částečného napodobení tohoto zámořského modelu. Její původ pochází z pražských Střešovic, kde sídlí historicky nejúspěšnější florbalový klub v Česku – Tatran

Velká florbalová premiéra

A právě vedení loňského šampiona Livesport Superligy si pro své fanoušky připravilo hned na úvod sezony velice zajímavé testovací menu. První domácí klání proti pražskému rivalovi Bohemians a k tomu rovněž několik sedadel pro pozvané hosty přímo za mantinely. Žádná legrácka, úspěšný zámořský projekt Courtside Seats skutečně zažije velkou florbalovou premiéru.

Filip Langer (v bílém) v souboji s obránci finského Classicu.
Parťáci válčí v bitvě florbalových gigantů. Po zápase už jsme kamarádi, vtipkují

„Jedná se o jeden ze skvělých nápadů našeho marketingového manažera Martina Šindeláře, který neustále hledá inspiraci v těch nejlepších soutěžích světa. Věřím, že se nám tímto podaří přiblížit fanouškovi zážitek ze hry a že to celkově pomůže atraktivitě florbalu,“ řekl generální manažer střešovického klubu Jakub Menhart. 

Páteční duel ve znamení basketbalové NBA si z domácích sportovních osobností nenechá ujít například zkušený atlet Petr Svoboda, beachvolejbalový reprezentant Ondřej Perušič či sportovní komentátor České televize Ondřej Zamazal.