Překvapením ze strany FBC 4Clean Česká Lípa bylo vyslání devatenáctiletého obránce Matyáše Flekla. „V našem týmu patřím mezi elitní zakončovatele nájezdů. Věřím, že to dneska klapne a postoupíme dál,“ řekl Flekl.

Ten má historicky na svém kontě jediný start mezi elitou a v letošní sezoně nastupuje za českolipský rezervní tým. Pro brankáře soupeře z Pardubic Matěje Denemarka zapeklitá a nepřehledná situace. „Protihráče neznám, vůbec nevím, co bych od něj mohl očekávat. Nicméně se těším, je to výzva, chceme postoupit dál,“ okomentoval Denemark před soubojem.

Penalty Shot Battle: Vítkovice vs. Ostrava
Penalty Shot Battle: Bitva o moravskoslezskou metropoli a nechytatelný freestyle

Střelcem Sokolů Pardubice je v osmifinále zkušený obránce Lukáš Prix. Jeho protivníkem v brance soupeře je dvacetiletý Daniel Jukl.

Souboj mužstev z dolní poloviny tabulky nabídl pořádné drama. Vše se finálně rozhodovalo až v takzvané náhle smrti, tedy v přidaných nájezdech.

Protože po páté sérii svítilo na ukazateli stavu po jednom gólu, rozhodovalo se v nastavení. V něm i díky stěstí zvítězili hráči z Pardubic a poosmé sérii slavili postup do čtvrtfinále.

Skill Contest s podtitulem Penalty Shot Battle je třetím ročníkem doplňkové soutěže florbalové Livesport Superligy. Každé z mužstev tuzemské nejvyšší soutěže vyšle do boje dva zástupce a ti se utkávají v nájezdových rozstřelech tak, jak je známe v klasických zápasech. Na další utkání se můžete těšit v pondělí 11. 3., kdy se utkají pražské celky z Vinohrad a Chodova.