Kongres projednával mimo jiné dopad COVID-19, který zapříčinil posun mužského světového šampionátu 2020 až na prosinec 2021. Příští rok tak bude nabitý, na programu jsou totiž hned čtyři různá mistrovství světa. Dva šampionáty dospělých a také dva juniorské. Květnové MS juniorů do 19 let se uskuteční v Brně, tento plán se zatím nemění.

Na kongresu byla schválena i strategie florbalu až do roku 2032. „Mám velkou radost z důvěry všech zemí a také věřím, že rychlý rozvoj florbalu v Asii a v posledních letech překvapivě i v Africe znamená, že se výhledově rozšíří i světová špička našeho sportu. Strategie rozvoje sportu v následujících dvanácti letech směřuje právě tímto směrem,“ komentoval svou volbu Filip Šuman.

Současně bylo rozhodnuto o tom, že Mistrovství světa žen 2023 ve florbale se uskuteční v Singapuru. Velké florbalové akce, které se v posledních letech odehrávaly až na výjimky v Evropě, čeká hodně cestování. MS juniorek 2022 proběhne poprvé v historii na Novém Zélandu, v létě 2022 se florbal představí na Světových hrách v USA a v roce 2023 se ženské MS odehraje v Singapuru.

Petri Kettunen povede českou florbalovou reprezentaci i na odloženém MS 2021 v Helsinkách.
Kettunen bude pokračovat. Dovede florbalisty k medaili?