BigBoard Superfinále 2023 je již tradičním vrcholem florbalové sezony, který si i letos bude od prestižní akce v libeňské O2 areně slibovat zejména zaplněné ochozy a jedinečnou diváckou atmosféru. A tak i protentokrát bude jedním z hlavních cílů organizátorů překonat divácký rekord v hledišti.

„Mám radost, že už dva týdny před akcí jsme mohli potvrdit návštěvu převyšující deset tisíc diváků. Věřím, že v této sezoně se nám povede překonat rekord v návštěvnosti, které stanovilo superfinále v roce 2016,“ řekl na čtvrteční tiskové konferenci prezident Českého florbalu Daniel Novák.

A právě od aktuálního ročníku získalo superfinále silného partnera a pro nadcházející tři ročníky ponese název BigBoard Superfinále. 

„Jsem přesvědčen, že jako každoročně půjde o strhující den nabitý adrenalinem a zábavou, takže se velmi těším. Stejně tak mě těší i fakt, že letos superfinále poprvé nese jméno naší společnosti,“ prozradil výkonný ředitel společnosti BigBoard George Kisugite.

Vedení Českého florbalu udělal velkou radost především návrat florbalu v plné síle po náročných sezonách, které brzdily koronavirové restrikce. Zejména pak vyřazovací boje, jež se odehrály ve skvělé kulise a na několika stadionech dokonce padly i divácké rekordy. „Navzdory tomu, že před sezonou panovala nejistota ze zvyšování cen energií a podobně, se nám i díky skvělé práci klubů povedlo ročník zvládnout bez potíží,“ těší prezidenta Nováka.

První ostravské derby v O2 areně

Do boje o titul v ženské extralize se již poosmé v historii probojovaly suverénní vítězky základní části z Vítkovic, které v celém průběhu sezony neztratily jediný bod. V play off pak postupně vyřadily Bulldogs Brno a Tatran Střešovice. Proti nim se v superfinále postaví úřadující mistryně FBC Ostrava, jež si na své cestě vyřazovacími boji poradily s Olomoucí a Chodovem.

Pražská O2 arena tak v neděli úplně poprvé v historii uvidí ostravské derby.

V základní části zvítězily v obou vzájemných kláních Vítkovice, které přetlačily FBC 5:3 a 9:5. Spolu se oba rivalové potkali rovněž v Poháru Českého florbalu, kde se v semifinálové bitvě radovaly po těsné výhře 8:7 opět rytířky z Vítkovic.

Vrchol mužské Livesport Superligy obstarají potřetí v historii celky střešovického Tatranu a Vítkovic. Jejich dosavadní vzájemná bilance je vyrovnaná, nejprve v prvním ročníku superfinále uspěli Pražané, na druhý pokus už se ovšem radovali rytíři. Ostravany navíc letos čeká již osmá účast v tradiční bitvě roku.

Bez ztráty jediného bodu

Tatran má za sebou historické počínání v základní části, kterou ovládl naprosto suverénně bez ztráty jediného bodu. Svěřenci trenéra Milana Fridricha pak navázali na své výkony i v play off, ve čtvrtfinále si poradili s Královskými Vinohrady a zvládli rovněž vyostřenou semifinálovou sérii s obhájci titulu z Mladé Boleslavi.

Vítkovice naopak nezažily příliš vydařený rozjezd sezony, mezi svátky však došlo k výměně na trenérském postu a nový lodivod Daniel Folta nasměroval rytíře zpět na správnou kolej. Ve čtvrtfinále si Ostravané poradili s Black Angels a na semifinálové překážce zdolali i rozjeté klokany z Bohemians.

BigBoard Superfinále florbalu 2023 je na programu v neděli 16. dubna, celodenní program bud hostit O2 arena, největší aréna v Česku.