Bulharský mladík Martin Minčev sice figuruje na soupisce sparťanského ligového áčka, zatím se ale do formy dostává v letenské třetiligové rezervě. A zdá se, že mu to jde celkem dobře.

Fotbalisty Bayernu Křepice dojeli podpořit fanoušci reálného Bayernu Mnichov. Foto: Martin Uhrin
Vtip? Kdepak. Do vesnice na Znojemsku opravdu přijel autobus Bayernu Mnichov

Nastoupil totiž i do nedělního dopoledního utkání proti Sokolovu a hned v jeho úvodu předvedl kousek, o němž se minimálně mezi sparťanskými fanoušky nejspíš ještě nějakou chvíli mluvit bude.

V deváté minutě, to už domácí vedli 1:0, nacentroval do vápna Gabriel a devatenáctiletý rodák z Varny zvolil pohotové akrobatické zakončení po způsobu gólmana Reného Higuity.

Gólman René Higuita předvedl "škorpióna" během kariéry hned několikrát.
Čtvrtstoletí od legendárního kousku. Připomeňte si fotbalového „škorpióna“

Ten zrovna nedávno mohl oslavit pětadvacetileté výročí svého legendárního „škorpióna“, kdy vystřelil nohama vzad a akrobatickým zákrokem zabránil Angličanům v přípravném utkání ve vstřelení branky.

Efektní zakončení

Obdobným způsobem mohl naopak Minčem gólu docílit. Jeho efektní zakončení, kdy nohama vystřelil vzad do vzduchu a poslal míč na bránu, se však dočkalo jen zazvonění na brankovou konstrukci.

To však sparťany až tak mrzet nemuselo, protože od tyče se balón dostal k Polidarovi, který přece jen zvýšil na 2:0. Navíc šlo jen o začátek sokolovské demolice. Domácí totiž nakonec svému soupeři nasázeli deset branek, když se ve druhém dějství dočkal gólu i zprvu neúspěšný Minčev.

Martin Fenin v akci
Sedmnáct minut a ven. Fenin poslal soupeře k zemi, musel ze hřiště

Ten si každopádně řekl o ještě větší pozornost trenéra áčkařů Václava Kotala, stejně jako Daniel Turyna, Jan Fortelný či Matěj Polidar, kteří se dohromady postarali o pět branek.