Petr Lacina stál v čele klubu zhruba rok. Odvolán byl na základě návrhu jednoho z členů výboru Štěpána Reinbergera. „Podařilo se nám mnoho věcí, zejména po sportovní stránce, ale ani ta ekonomická se nedá přehlédnout,“ uvedl v následném prohlášení Petr Lacina. Podle něho se klub v loňské sezoně dokázal vypořádat s výpadkem citelné částky na straně příjmů, a to po ztrátě hlavního sponzora.

FK Teplice - FK Litoměřicko 6:0
FOTO: "Skláři" si proti Litoměřicku zastříleli. Dva góly dal Žitný

„Rozhodně to nebylo snadné období, ale myslím, že společně s kolegy si můžeme říci, že se zdařilo udržet klub na výborné sportovní i ekonomické úrovni,“ míní Lacina.

Milan Baroš je jedním z nejslavnějších odchovanců Baníku.
Bylo to o prvním gólu, řekl po skalpu Jablonce útočník Baroš

Minulý pátek, tedy druhý den po odvolání předsedy Laciny, odstoupil další z členů výkonného výboru Karel Králíček. Na začátku týdne pak výbor odvolal i trenéra Romana Veselého, pod jehož vedením A-tým vystoupal v jarní části až na pátou příčku konečného pořadí.

SK KLADNO - METEOR PRAHA 3:1, Radovan Kroutil, autor dvou branek.
Ve Slaném pálí ostrými. Kroutil: Jsem jako znovuzrozený

Úterní trénink vedl podle facebookové stránky klubu jako nový hlavní trenér Veselého asistent Josef Laštovka. Na programu byly pohovory s hráči. Někteří měli podle zatím nepotvrzených informací v týmu rovněž skončit. Středeční přípravný zápas v Kolíně klub z „technických důvodů“ zrušil, další má v plánu v neděli proti Českému Brodu. Do startu soutěže budou v té době zbývat už jen pouhé dva týdny.

Lionel Messi během zápasu s Islandem.
Povyk okolo Messiho. Zamíří do Interu Milán?