„Dneska jsme už konečně měli na lavičce dostatek hráčů, mimo jiné i mladší kluky. Bohužel musím říct, že zahajovací sestava mě zklamala. Hráli jsme pasivně a Mohelnice byla i častěji na míči,“ mrzelo šumperského kouče Bohdana Hecla.

SK KLADNO - METEOR PRAHA 3:1, Radovan Kroutil, autor dvou branek.
Ve Slaném pálí ostrými. Kroutil: Jsem jako znovuzrozený

Na přátelský duel početná návštěva nemusela nakonec jediný gól vyhlížet dlouho. V jedenácté minutě se do míče z dálky opřel hostující Jiří Kloss, jenž mířil přesně pod horní tyčku. Mohelnice nabrala sebevědomí, navíc soky ve žlutém vůbec nepouštěla do vyložených šancí.

„Do Šumperku jsme přijeli s kádrem, který chceme nasadit na začátek ligy,“ řekl po konci partie hrající trenér Mohelnice Roman Kuba. „Zápas splnil naše očekávání, i když od domácích jsem předpokládal, že na nás vletí trochu více. I výsledek dopadl dobře a domácím jsme se vyrovnali ve fyzické kondici,“ těšilo ho.

Fotbalisté Velkých Losin. ilustrační foto
Velké Losiny proti Bruntálu s nulou. Nadále je trápí koncovka

Třetí výhra Mohelnice

Během druhé půle obě mužstva postupně prostřídala a poslala do akce i méně známé tváře. Ani ty sice Šumperským gólovou radost nezajistily, přinesly však s sebou na hřiště tolik potřebnou dravost.

Divize 2016/2017: Klatovy (červené dresy) - Aritma Praha 0:1
Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

„Mladí kluci ve zbývající části zápasu aspoň ukázali svou energii a chuť hrát. Ale ani tak tam nebylo dostatek kvality na to, abychom soupeře přehráli a vytvořili si větší příležitosti. Výsledek moc neřeším, spíše mě mrzí náš výkon z první půle. Přístup kolektivu nebyl ideální,“ nešetřil Hecl kritikou.

Mohelnice přežila závěrečné snahy domácích o vyrovnání. Díky těsné výhře 1:0 v přípravě slaví už potřetí za sebou. Předtím zaznamenala dvě vítězství na turnaji v Lošticích. To Šumperk nenavázal na úspěšný duel s Dolním Benešovem.

Fotbalisté Ústí (v červeném) v derby proti SK Hranice (2:0). Tomáš Orava.
Bez Oravy a pod novým koučem. Ústí se chysta na další sezonu v divizi

Svěřenci Bohdana Hecla se v sobotu 28. července představí v rámci předkola MOL Cupu na trávníku Olešnice u Bouzova. Mohelnice ve stejný den od 17 hodin svede generálku na krajský přebor proti Zábřehu.

FK Šumperk – FK Mohelnice 0:1 (0:1)
Branka: 11. Kloss

Fotbalový trenér Radim Truksa.
Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat