Tím pověstným trenérským „žolíkem“ pro kouče Jana Kameníka ale Bienvenue Kanakimana v dalším derby v Brně se Zbrojovkou zřejmě nebude.

„Beny přiletěl z reprezentačního srazu jejich národního týmu až v pátek nad ránem a prakticky vůbec nespal. Tak jsme ho nechali odpočinout,“ vysvětlil důvod jeho kratičkého nasazení v sobotním utkání sám Kameník.

„Absolvoval jsem šestnáct hodin dlouhý let a vrátil jsem se do Vyškova teprve včera. Lehce jsem si zatrénoval a promluvil si s trenérem. Máme spolu velice dobrý vztah a navzájem si věříme. Řekl mně, že ví, že jsem unavený a tak že začnu na lavičce. Je to normální a já byl rád, že jsem vůbec mohl být s týmem. Cítil jsem se dobře taky právě proto, že mi trenér věří,“ podpořil úspěšný střelec „žolíkový“ tah svého kouče hned po zápase.

Miroslav Holeňák, trenér FK Varnsdorf.
Bez výhry, poslední místo, konec v poháru. Jinde by se trenér už asi pakoval

V kvalifikaci Afrického poháru jeho reprezentace Burundi prohrála v Kamerunu 0:3. Kanakimana se dostal na hřiště v 73. minutě za stavu 0:2, kdy nahradil Jordi Liongola. Z porážky tragédii nedělá.

„Nebylo to vůbec lehké, protože jsme hráli u nich doma. Ve fotbale je normální, že jednou prohrajete a jindy se zase zadaří vyhrát. My jsme prohráli, ale tím to nekončí. Život jde dál. Máme před sebou další zápasy v listopadu, takže uvidíme co přinesou. Věřím, že v Burundi máme velice kvalitní tým, který odvádí dobrou práci. Takže to určitě budeme zkoušet dál. Zápas za národní tým pro mě byl skvělý a samozřejmě další zkušenost. Zahrál jsem si proti hráčům z vyšších světových lig,“ oceňuje loňský nejlepší střelec týmu.

Ve vyškovském barážovém ročníku dal Beny devět gólů. Do podzimního interního pořadí kanonýrů si v zápase s Prostějovem zapsal teprve druhý. Střelcům MFK aktuálně vévodí Idjessi Yethro Metsoko se sedmi zápisy před Ondřejem Vintrem se třemi. Podle Kanakimanových slov, je pro něho cennější týmový duch mužstva a skvěla parta než gólové pořadí.

„Nebyl to pro Vyškov vůbec lehký zápas, ale drželi jsme při sobě. Já si myslím, že všechno bylo v pohodě. V kabině byla veliká motivace vyhrát. Snažíme se ze sebe vydávat to nejlepší a já věřím i ve štěstí. Vyškov je nejlepší tým a jsme vždycky držíme spolu,“ ujistil miláček drnovických tribun.

Derby desátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Zbrojovka Brno – MFK Vyškov se bude hrát v sobotu od sedmnácti hodin na stadionu v Srbské ulici.