„Koudy bude v pořádku. Už trénoval,“ prohlásil na adresu prostějovského špílmachra trenér Machala.

Koudelka odstoupil těsně před koncem první půle přípravného utkání s Uničovem, když si v souboji poranil patu, od středy už ale naplno trénuje.

Oslavy pátého ligového titulu fotbalistů FC Viktoria Plzeň
Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

Šikovný záložník se v Prostějově domluvil na pokračování i pro příští sezonu, zároveň se ale Koudelka bude muset brzy rozhodnout, zda upřednostní velký či malý fotbal, ve kterém loni vybojoval titul mistra světa. Hráč s profesionální smlouvou totiž malý fotbal hrát nemůže.

„Teď to ještě jde udělat tak, že může mít půl roku amatérskou smlouvu, v zimě si ale bude muset vybrat,“ upřesnil předseda klubu František Jura.

Na ME Koudelku pustíme

Koudelka navíc bude během podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY týmu na dva zápasy chybět. Od 12. do 18. srpna se totiž zúčastní Mistrovství Evropy v ukrajinském Kyjevě.

„Vycházíme mu vstříc a na mistrovství ho pustíme. Není to standardní a jiný druholigový klub by ho asi nepustil,“ přiznává Jura, který věří, že Koudelka se klubu odmění svými výkony na hřišti.

Představení Fortuny jako hlavního sponzora fotbalové ligy. Na snímku zleva generální ředitel Fortuny David Vaněk a šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.
Šéf ligy Dušan Svoboda: Video nám pomáhá. Funguje až idylicky

„Když tu působil minule, malý fotbal jsme mu zakazovali a hrál špatně. Na jaře tu ale hrál vynikající zápasy. Říkáme mu, že když bude hrát takhle dobře, může jezdit, kam chce,“ říká s úsměvem předseda klubu.

Už v sobotu od 17 hodin Prostějov na svém hřišti zahájí novou sezonu duelem s Vlašimí, trenér Machala ale ještě stoprocentně o sestavě jasno nemá.

„Kromě Verčimáka jsme všichni v pořádku. O sestavě jsem z devadesáti procent rozhodnutý, je tam ale ještě jeden otazník kvůli administrativním záležitostem,“ podotkl Oldřich Machala.

PIVO ZDARMA Prostějovský klub si připravil na první utkání sezony speciální lákadlo. Pro každého fanouška, který si zakoupí vstupenku, bude připraveno pivo zdarma.

PROFIL SOUPEŘE FC Sellier & Bellot Vlašim
V minulé sezoně FNL: 8. místo
Trenér: Petr Havlíček
Největší hvězda: Vojtěch Hadaščok
Očima trenéra Machaly: „Udělali v létě hodně změn, mají nového trenéra. To mužstvo je jiné, než bylo a zase tam přišli hráči ze Sparty. Těch informací tolik nemáme, ale i tak se na to musíme připravit. Hrajeme doma a chceme tři body.“

Lukáš Vaculík.
Sestup Vysočiny jejímu kapitánovi Lukáši Vaculíkovi prodloužil kariéru