„Vzhledem k tomu, že k rozhodnutí došlo dnes, nebudeme se k tomu zatím vyjadřovat. Stále platí naše původní stanovisko, které jsme zveřejnili dříve na webu,“ uvedl tiskový mluvčí Dukly Jiří Doležel.

Jaroslav Tvrdík
Tvrdík pod palbou slávistů. Sektor v Pardubicích? Populismus, zlobí se fanoušci

V srpnu předseda představenstva klubu Bohumil Paukner uvedl, že celek z Julisky bude případně požadovat odškodnění soudní cestou. „Pokud se snad kdokoli z Dukly této naší zásadě (fair play) zpronevěřil a jednal za mými zády, za zády majitele klubu, bez našeho vědomí a proti naší vůli dělat fotbal s čistýma rukama, Dukla nebude váhat se žalobou na takovou osobu a bude žádat finanční odškodnění za poškozování dobrého jména,“ uvedl Paukner ve vyjádření na klubovém webu.

Kauza se točí okolo Berbra

„Taková vina by musela být ale nejdříve nezvratně prokázána. Pokud se tak nestane, bude Dukla stejným způsobem postupovat i proti jakékoli právnické osobě, která dobré jméno Dukly poškodila,“ prohlásil Paukner.

Etická komise FAČR zahájila s Duklou, která hraje od roku 2019 v druhé lize, řízení v srpnu, původně kvůli možnému ovlivnění tří duelů nejvyšší soutěže. Kauza je spjatá s rozsáhlou aférou kolem Berbra, v jejíž souvislosti už komise uložila několik trestů. V prosinci 2021 vyloučila ze třetí ligy Vyšehrad, kde působil další z aktérů kauzy funkcionář Roman Rogoz.

Berbr spolu s dalšími dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli podezření z korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy. Pro Berbra státní zástupce navrhl sedm let vězení za korupci a zpronevěru, obžaloba dále požaduje pokutu šest milionů korun.

Obránce Slavie Aiham Ousou viděl proti Pardubicím červenou kartu
Problémy pražských S. Slavii i Spartu trápí nespolehlivost obránců

V prosinci dostal desetiměsíční distanc sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek. Podle etické komise se dopustil disciplinárního přečinu tím, že podpořil Rogoze v ovlivnění utkání slávistického B-týmu s rezervou Příbrami ve třetí lize. Funkcionář Slavie dostal pokutu 30 tisíc korun a vršovický klub 250 tisíc. Slavia uvedla, že se proti rozhodnutí obratem odvolá.

Dosud posledním potrestaným klubem za snahu ovlivnit utkání nejvyšší soutěže byla v roce 2011 Olomouc. Hanáci dostali pokutu čtyři miliony korun a přišli o devět bodů v tabulce za to, že se před utkáním v květnu 2009 pokusili uplatit hráče Bohemians Praha částkou 300.000 korun. Olomouc by se v případě výhry dostala do Evropské ligy.

Nejvyšší pokuty spjaté s korupcí v první lize:
6,000.000 (navíc odečet 15 bodů v tabulce) - Bohemians Praha (duben 2010) - za nenastoupení k zápasu proti Bohemians 1905 v roce 2009 s cílem upozornit na údajné neřešení složitého právního případu klubů s názvem Bohemians a za nedodání důkazů v korupční aféře se Sigmou Olomouc.
4,000.000 (navíc odečet devíti bodů v tabulce) - Sigma Olomouc (srpen 2011) - za pokus uplatit před vzájemným utkáním v květnu 2009 hráče Bohemians Praha částkou 300.000 korun, aby Olomouc vyhrála a dostala se do Evropské ligy.
500.000 - 1. FC Synot (červenec 2004) - za účast v korupční aféře.
500.000 - Viktoria Žižkov (září 2004) - za účast v korupční aféře.
500.000 - SFC Opava (listopad 2004) - za účast v korupční aféře.
500.000 - Slovan Liberec (únor 2005) - za účast v korupční aféře.
400.000 - Dukla Praha (únor 2023) - za to, že se její tehdejší funkcionář Michal Šrámek snažil v roce 2018 přes někdejšího místopředsedu FAČR Romana Berbra ovlivnit dva zápasy.