O nutných změnách rozhodlo představenstvo Zbrojovky necelých čtyřiadvacet hodin po výbuchu ve Varnsdorfu, kde Brňané prohráli 1:4. Sérii porážek tak natáhli už na čtyři zápasy, na jaře získali jen dva body ze šesti utkání a už jen tři body je dělí od sestupové pozice. „Všichni v klubu máme jeden společný cíl, takže jsem nad nabídkou nepřemýšlel dlouho. Jakožto Zbrojovákovi mi situace není lhostejná, a pokud mohu pomoci, tak neváhám," podotkl pro klubový web Kříž.

Brněnský klub přitom některé kandidáty na pozici hlavního trenéra oslovil již před pár týdny, všichni však nabídku odmítli. K hlavnímu mužstvu se tak přesouvá Kříž, kterému se v divizi D dařilo výborně s rezervou Zbrojovky. Ta je po neděli na první příčce už s devítibodovým náskokem na druhý Lanžhot. „S týmem žiju, emoce jsou pro mě důležité, to asi není tajemství. Máme za sebou určitou odvedenou práci u béčka, vedení ví, jakým trenérem jsem, i to asi hrálo roli," nastínil sedmačtyřicetiletý stratég.

Jeho asistentem byl jmenován Marek Zúbek, který zároveň přebírá B tým. Realizační tým druholigového mužstva rozšířil i Psotka, který do konce sezony ponese odpovědnost za výsledky a fungování kádru.

Fotbalisté Zbrojovky (v červeném) padli i na hřišti Varnsdorfu a jsou dvanáctí.
Další ostuda. Zbrojovka vyfasovala čtyřku ve Varnsdorfu a je tři body od sestupu

Před prvním utkáním má nově složený trenérský štáb ale jen minimum času, už ve středu totiž Zbrojovka v nesmírně důležitém utkání hostí Jihlavu, která se také trápí. „Může to být i naše výhoda, není čas se v ničem dlouho babrat. Prvotním úkolem teď bude pracovat s psychikou hráčů, vrátit do mužstva vítěznou náladu. Hráče znám a jsem přesvědčený, že kvalitu mají výrazně vyšší, než ukazuje tabulka," doplnil Kříž.