„Zápas měl dva absolutně rozdílné poločasy,“ vrací se k sobotnímu duelu trenér Dukly Roman Skuhravý. „Chtěli jsme proměnit hned první mečbol a vstoupili do něj tak, jak jsme chtěli a měli vše pod kontrolou. Ve druhém jsme to ale vůbec nebyli my, vyhazovali spoustu míčů a šlo tak spíše o utrápené vítězství,“ pokračuje.

V čem vidí důvod toho, že po změně stran nastoupilo jeho mužstvo jako vyměněné? „Chyběla nám lehkost, program je v závěru sezony hodně náročný,“ míní.

Pokud vše dopadne dobře a v Karviné se oklepou z koronavirové nákazy, čeká jeho svěřence ještě trojice zápasů. Zítra završí základní část druhé nejvyšší soutěže v Třinci a pak dvakrát zabojují o návrat mezi tuzemskou elitu.

„Nezbývá nám, než jen čekat na verdikt lékařů,“ má jasno Skuhravý. Radost mu určitě dělá fakt, že parta z Julisky vyhrála už šestý zápas v řadě.

„Vidím v mužstvu veliký pokrok. Dříve jsme zápasy ztráceli, teď jsme schopní je v defenzivě udržet, i když nám hra tolik nejde. Kluci se dokáží poprat a zvládají to výsledkově,“ těší ho.

Opět pálili slepými

Naopak trenéra žižkovské Viktorie Zdeňka Haška rozhodně netěší střelecká forma jeho týmu. Během posledních pěti zápasů skórovali pouze jednou. V sobotu v Ústí nad Labem padli 0:1 a chuť vítězství nepoznali už téměř měsíc. „Nepadá to, ale tak to ve fotbale někdy je. Kluci makají,“ poznamenal.

Třetí zástupce metropole ve F:NL, Vyšehrad, byl sparingpartnerem při postupových oslavách Pardubic. Ty porazily Šemíky 4:1 a pojistily si tak překvapivý postup do nejvyšší soutěže.

„Nemusíme se ale za výkon stydět, byli jsme vyrovnaným soupeřem,“ upozornil vyšehradský kouč Oldřich Pařízek.