Tento týden se ale parta trenéra Romana Nádvorníka vrátila do plného tréninkového procesu a všichni se už těšili na návrat do kolotoče mistrovských zápasů. Ten měl dokonce přijít už včera, ovšem k duelu pohárové soutěže MOL Cup proti Karlovým Varům nedošlo.

„Za situace, kdy měla řada hráčů Slavoje Vyšehrad pozitivní testy na onemocnění Covid 19, což mělo za následek narušení tréninkového procesu a několik odložených utkání, nelze odehrát dva mistrovské zápasy v rozmezí 48 hodin - ve středu pohár v Karlových Varech a v pátek ligu v Hradci Králové. Klub proto po zralém zvážení současného stavu odstupuje z letošního ročníku MOL Cupu,“ vzkázalo veřejnosti vedení vyšehradského Slavoje.

Šemíky tak čeká pořádně ostrý start, zítra odpoledne jedou na hřiště dosud stoprocentního Hradce Králové.

„Vyšehrad odehrál dvě utkání na Dukle a s Viktorkou, oba zápasy byly diametrálně odlišné, co se týče způsobu hry i jmen, která nastoupila. Částečně se nám opakuje Chrudim. Nesmíme podlehnout pocitu, že jsme porazili Žižkov a týmy k nám přijedou s poraženeckou náladou. Musíme být v pohotovosti,“ má jasno hradecký kouč Zdeno Frťala.

Postup do další fáze MOL Cupu bez utkání, ale kontumační formou, se týkal také fotbalistů Viktorie Žižkov. Ti jsou ve třetím pohárovém kole „zdarma“, jejich soupeři z Kolína nechtěli kvůli složitým koronavirovým procedurám utkání odehrát.