Zápasy Líšně:
27. kolo: Líšeň - Prostějov 
28. kolo: Příbram - Líšeň
29. kolo: Líšeň - Sparta Praha B
30. kolo: Viktoria Žižkov - Líšeň

Uspěli jste poprvé po třech remízách a dvou porážkách, jak výhru vnímáte?
Je to velká úleva, protože jsme byli pod tlakem od našich fanoušků a lehce i od lidí v Líšni, kteří po podzimu očekávali, že výsledky budou prostě lepší. Sice máme na jaře tři remízy a tři prohry, což určitě není špatné, ale diváci si zvykli už na něco jiného.

Výhra se ale nerodila příliš snadno…
Ve Varnsdorfu se hraje vždycky hrozně těžko, snad nejhůř ze všech venkovních zápasů. Vítězství bylo ale zasloužené, předtím, než jsem dal gól, jsme měli dvě vyložené šance. Nechytli jsme začátek, kde jsme mohli jednou dvakrát inkasovat.

Už víckrát na jaře jste si stěžovali, že úvod zápasu od vás nebyl ideální. Kde je problém?
Je pravda, že některé začátky zápasů nechytneme. Tentokrát to mohlo být kvůli dlouhé cestě, jeli jsme pět hodin v den zápasu. Do patnácté minuty jsme byli asi ještě v autobuse.

Rozhodl jste gólem z přímého kopu. Je nyní problém se prosadit víc ze hry?
Takový gól ze standardky jsem dal i v Táboře, tohle máme nacvičené. Bylo to sice trochu se štěstím, ale za mě pěkný gól. (usměje se) Je teď ale těžší dát branku ze hry, protože na jaře se mi stalo už potřetí, že mi protihráč řekl, že na mě hraje osobku. To je pak mnohem těžší se prosadit.

Sport fotbal druhá liga Varnsdorf - Líšeň 0:1
OBRAZEM: Líšeň utnula černou sérii. Úlevnou výhru vystřelil Málek

Jak se s tím vypořádáváte v zápase?
Nijak. Aspoň se zaměřují na mě a můžou z toho profitovat jiní spoluhráči. Furt je nás jedenáct na jedenáct a ostatní pak mají víc prostoru.

Je vítězství s Varnsdorfem důležité v boji o barážové pozice?
Určitě. Nechtěli jsme nic vyhlašovat, ale budeme zklamaní, když baráž neuhrajeme. Když ne, nic se neděje, ale hrozně si ji chceme zahrát. Kdybychom teď neudělali tři body, bylo by to už složité. Máme Prostějov i Spartu doma, což bude možná přímý boj o baráž.

S losem v závěru sezony jste spokojeni?
Poslední zápas hrajeme venku na Žižkově, kde je asi rozhodnuté, že padá. Takže tam můžeme uspět. Na los si určitě stěžovat nemůžeme, protože týmy, které hrají kolem nás nahoře, mají těžší zápasy. Ale pozor, každé utkání je vyrovnané, všechna mužstva ve druhé lize jsou silná a není mezi nimi zásadní rozdíl.

Trenér Zbrojovky Brno Richard Dostálek.
Dostálek o kotli: Hráči nejsou zvyklí. Možná měli v hlavě, že uslyší nadávky

Jak prožívá kabina bitvu o barážové pozice v momentě, kdy do konce soutěžního ročníku zbývají čtyři kola?
Žijeme tím, teď už se o ničem jiném vlastně ani nebavíme. Pořád sledujeme tabulku a budeme se na ni dívat i ve středu, kdy se hraje celé kolo.

Máte v kabině nebo od klubu vypsanou nějakou odměnu, když si zahrajete o postup do první ligy?
Nic takového tam není, ale máme určitě velkou motivaci, abychom se ukázali celému fotbalu v Česku. Chceme Líšni dělat reklamu, protože se obrovsky zvedla. Před třemi roky ji nikdo neznal, ale chceme ji zvednout ještě výš.