Svým způsobem to bude premiéra. Svědík sice již vedl proti Pardubicím jiný tým v přípravných zápasech, nyní jde o mistrovské utkání. To jen podtrhuje atraktivnost očekávaného duelu.

Zřejmě nejlépe zná Svědíka ze současné pardubické kabiny Martin Shejbal, trenér brankářů. Oba se totiž stali spoluhráči již v sedmi letech.

„Prošli jsme spolu sportovní třídy, až v sedmnácti letech se naše cesty rozdělily, když Martin zamířil do Baníku Ostrava a já jsem zůstal v Pardubicích. Po celou dobu jsme byli v kontaktu, Martin se potom vrátil. To jsme byli i protihráči, když hrál za Příbram či Bohdaneč,“ vzpomíná na hráčskou éru Shejbal.

On jako brankář působil v Německu, ale po návratu zpět se potkali se Svědíkem v tehdejší pardubické „Lokádě“, která hrála divizi.

„Martin se postupně stal asistentem trenéra, potom trenérem béčka a áčka,“ připomněl Shejbal trenérské začátky svého kamaráda.

Následovala malá změna rolí. Shejbal chytal v týmu, který Svědík trénoval. „Když začal pomáhat na trénincích, tak si okamžitě získal trenérský kredit, měl respekt. Postupně se vyvíjel a když prošel s Pardubicemi z divize až do druhé ligy, tak bylo jasné, že míří výše,“ dodal.

Na konci první druholigové sezony Svědík Pardubice opustil, když se domluvil s Ostravou. Tehdy ho nahradil právě Jiří Krejčí. Svědík pak působil i v běloruském Minsku, Mladé Boleslavi a především jako kouč české reprezentace do 20 let. V té spolupracoval právě se Shejbalem, trenérem brankářů.

„Martin je zkušený v tom, že si sáhl na nejvyšší soutěž a na mezinárodní fotbal. Je něco jiného první liga, druhá liga a potom zápas dvacítky proti Anglii.

To jsem poznal na vlastní kůži, zkušenost k nezaplacení,“ prohlásil Shejbal.

Podle něj se Svědík a Krejčí jako trenéři v něčem liší, jinde zase nachází společné rysy. „Oba mají něco ze své kuchyně. Stejní jsou v tom, že jsou oba opravdoví profesionálové. Fotbal mají v hlavě 24 hodin denně. Když jim zavoláte, tak vám vysypou taktiku a všechno možné,“ řekl.

Znají se navzájem

Fotbalisté Pardubic i Jihlavy v úvodním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vyhráli 3:1. Svědík vítězství Pardubic sledoval přímo na stadionu Pod Vinicí.

„Martin nás má zmapované, ale stejně tak máme my zmapovanou jeho práci. Hned v pondělí jsem mu vzkázal, že známe každou jejich slabinu a že nemají šanci s námi něco uhrát. Čeká nás zápas na pěkném stadionu, mohl by to být parádní fotbal,“ věří Shejbal.

Zápas Jihlava – Pardubice začíná v pátek od 18 hodin. „Někteří hráči měli drobné šrámy po utkání s Vítkovicemi, ale nemělo by to být nic vážného. Jsme na Jihlavu připraveni,“ vzkázal trenér.