Testovaný středopolař Kevin Kokorovič z Chorvatska dokonce naskočil s kapitánskou páskou. Stejně jako jeho spoluhráči odehrál pětačtyřicet minut. Lodivod jihomoravského celku protočil dvě jedenáctky.

Znojemští nakonec hráčům Brna podlehli 2:5. „V první půli jsme rychle prohrávali po standardních situacích. Pak se hra vyrovnala. Do druhého poločasu jsme vyslali hodně nových hráčů a bylo znát, že ještě nejsou sehraní. Žádné závěry z toho nevyvozujeme. Loni jsme všechna přípravná utkání vyhráli a jaro bylo na nic,“ okomentoval první přípravné klání po konci podzimu sportovního ředitel Znojma Michal Sobota.

I na hodnocení potenciálních posil je tak dle něj ještě brzo. „Příprava nám začala ve čtvrtek. Kluci měli dva tréninky a jeden zápas, z toho mnoho nepoznáme. Na nové hráče se tento týden mrkneme a uvidíme,“ uvedl.

Cizinci na zkoušku

Kromě Kokoroviče proti Brňanům vyběhl na hřiště také chorvatský střelec Marko Marciuš a Aleksa Andrejič ze Srbska. Mezi tři tyče se v druhé půli postavil zkušený gólman Marko Atanackovič, který se narodil ve švédském Stockholmu, ale kořeny má v Srbsku. Ve Znojmě se snaží zaujmout také Chorvat Robert Brdar. Ten do zápasu s Brnem ale nezasáhl.

Všechny nové tváře na jihu Moravy tedy mají blízko k Balkánu. „Máme tam lidi, kteří s námi spolupracují. Ti hráči mají jiný styl. Jsou dobře technicky vybavení a rychlí, což je v dnešním fotbale potřeba,“ zmínil Sobota.

O balkánské cestě však v klubu rozhodně mluvit nechtějí. „Samozřejmě se díváme i na domácí hráče. Některé již máme domluvené. Teď čekáme, jak dopadnou v prvoligových kádrech. Momentálně pracujeme s fotbalisty, které máme. Až čas ukáže, kdo přijde,“ dodal.

V jarních bojích se znojemští fotbalisté budou spoléhat na Michala Ordoše. Zkušený fotbalista posílil druholigový tým loni v létě a na podzim prodloužil smlouvu. „U fotbalu mě drží chuť hrát. Původně jsem byl domluvený jen na polovinu sezony, ale o rok jsem prodloužil,“ objasnil pětatřicetiletý forvard.

Druhou část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zahájí Jihomoravané z třináctého místa. „ V klubu měli poslední tři, čtyři roky klid, takže záchranářské boje budou pro některé kluky nová zkušenost. Je nás ale v kádru dost starých, takže věřím, že to zvládneme. Na podzim jsme venku hráli solidní fotbal, ale doma se trápili. Navíc jsme ze všeho dostávali spoustu gólů. Sokolov dvakrát vystřelil a odvezl si výhru 2:1. Bude to těžké,“ zavzpomínal na jednu z podzimních porážek.

Dvacátá příprava

Teď nicméně stojí teprve na startu zimní přípravy. „Bolí to, věk je už trochu znát. Je to moje snad dvacátá zimní příprava, ale poperu se s tím. V létě jsem se cítil dobře, jenže v prvním kole jsem se zranil a na měsíc a půl vypadl z rytmu. Tréninkové manko jsem doháněl déle než dřív. V zimě potřebuji naběhat spousty kilometrů. Také mám poprvé v kariéře problém s váhou. Musím shodit dvě nebo tři kila. Cítím se těžce a to není dobré,“ podotkl nejlepší střelec české první ligy z ročníku 2009/2010 Ordoš.

Klubové vedení nyní řeší, kdo Ordoše v útočném snažení na jaře doplní. Hostování skončilo Janu Ambrozkovi z Olomouce. U rakouských hranic nepřesvědčil ani útočník Jordan Brown, jenž s fotbalem začínal ve slavném Arsenalu. „Už opustil klub a hledáme náhradu. Může jí být jeden z aktuálně testovaných hráčů, ale samozřejmě máme další dva či tři tipy na tento post. Ti kluci však přijdou postupně,“ přiblížil Sobota.

Ve Znojmě se skloňují také peníze. Od města klub loni dostal o dva a půl miliónu korun méně než předchozí sezonu. „Potřebovali jsme se vypořádat s koncem roku. S majitelem jsme v prosinci tvrdě pracovali. Na konci ledna se veřejnost dozví, co se stane a co ne,“ uzavřel funkcionář.

JAROSLAV GALBA