Kulhánek v utkání, v němž Vlašim 17. dubna doma v přestřelce podlehla Líšni 4:5, rasisticky pokřikoval směrem k hostujícímu hráči. "Disciplinární komise vyslechla jak zúčastněné hráče na obou stranách, tak i hlavního rozhodčího. Na základě zhodnocení výpovědí všech zúčastněných i bezprostředního průběhu dané události při samotném utkání došla k závěru, že ze strany hráče Kulhánka došlo k rasistickém projevům na adresu hráče Líšně," uvedl předseda komise Richard Baček.

Petr Rada je od léta trenérem Dukly Praha a objíždí druholigové stadiony.
Legendární tři žongly i rekordní flastr za rasismus. „Rapl“ Rada se nemění

"Disciplinární komise je znepokojena, že v posledních týdnech se případy rasismu na tribunách nebo přímo mezi aktéry samotných utkání objevují častěji než dříve. Disciplinární komise to odmítá tolerovat a hodlá proti rasistickým projevům nadále bojovat," doplnil Baček.

Komise v krátké době potrestala za rasismus druhého účastníka druhé ligy. Nejprve to byl trenér Dukly Praha Petr Rada, který pronesl výrok "zoufalče cikánskej" na adresu dnes už bývalého kouče brněnské Zbrojovky Tomáše Polácha. Disciplinární komise mu nejprve zastavila činnost na osm měsíců, odvolací komise mu pak trest snížila na tři měsíce. Někdejší kouč české reprezentace i s odstupem času tvrdí, že nešlo o rasistický výrok.