„Mohu prohlásit, že podmínky stanovené všemi smlouvami byly ze strany slovenského obchodního partnera, společnosti A.I.K. spol s.r.o. naplněny. Nabyvatel splnil všechny podmínky k tomu, aby byla celá transakce řádně dokončena. Proto mu byla propůjčena ochranná známka SFC Opava,“ řekl náměstek opavského primátora Vladimír Schreier. Současně upozornil, že tato ochranná známky je stále majetkem města Opavy, ale slovenská strana ji může v souvislosti s fotbalem plně obchodně i sportovně využívat.

Sparťanský obránce Filip Panák po porážce v Liverpoolu.
Největší potupa, vzpomíná na debakl Sparty Uličný. Dopadli hůř než s Liverpoolem

Společnost A.I.K. spol. s r.o., kterou vlastní slovenský podnikatel Andrej Krajíček, oslovila město Opavu s nabídkou na získání obchodního podílu v SFC v průběhu roku 2023. Začala tak vyjednávání o podmínkách, za jakých by vstup do opavského fotbalu byl oboustranně přijatelný. Z jednání vzešlo nastavení práv a povinností při prodeji ve dvou etapách, které bylo zachyceno v Memorandu o spolupráci.

Následně investor nabídl možnost odkoupení celého akciového podílu a současně byly nastaveny i podmínky k tomuto kroku, a to, že bude uzavřena Smlouva o převodu akcií a Smlouva o notářské úschově na částku 15 mil. Kč, které budou postupně uvolňovány pro provozní financování klubu do konce roku 2024.

Jindřich Trpišovský a Jaroslav Köstl
Reprezentace pod novým trenérem? Budeme nečitelní, prozradil asistent Köstl

Dále ze strany A. I. K. budou uhrazeny půjčky v celkové výši 10 mil. Kč, které byly poskytnuty klubu městem Opava. Město bude i nadále klubu poskytovat peněžité plnění ve výši 1 800 000 Kč na podporu činnosti SFC. S touto variantou se ztotožnili i opavští zastupitelé a na svém jednání 11. prosince 2023 plán na převod akcií SFC schválili.

Na základě výpůjčky bude SFC Opava využívat městský stadion a přilehlé tréninkové hřiště pro činnost svého prvního týmu. Ostatní majetek, tedy druhé tréninkové hřiště, hřiště s umělou plochou v Kylešovicích a objekt šaten patřící k areálu, zůstane městu a ve správě ho bude mít SFC Opava - zapsaný spolek.