Příkladem je Meteor Praha, kde je za použití fénu či žehličky na vlasy v kabině symbolických 2022 korun (za rok to bude o korunu víc). 

Další bizarnosti? Pokud hráč přijde sexuálně unavený, v Holýšově na západě Čech platí 250 korun. Například takový fotbalista Radim Remiáš, bývalý hráč Plzně či Přeštic, jenž v současnosti působí právě v Holýšově, by mohl vyprávět. "Už jsem ve svém životě dostal bohužel pokutu za opilost před zápasem, moc tuku v těle i příchod na fotbalový zápas bez kopaček," prozradil.

Kolik a za co se platí ve fotbalových klubech v Česku?
Sazebník fotbalových pokut. Za co platí ligisté a za co amatéři?

Celkem pravidelný postih se týká toalety, slušně řečeno. Za odskočení si ke klandru, do sprchy nebo při tréninku je také finanční trest. Někde jde o drobné, ale v několika klubech se musí sáhnout na bankovky.

"Já pravidelně platil za nadváhu po Vánocích. Byly to tisícovky," zavzpomínal Petr Švancara, někdejší ligový kanonýr, nyní hráč Vilémovic v I.B třídě.

Známé jsou i příklady sázek. "V létě jsem klukům slíbil, že když vyhrajeme proti Mýtu, odtrénuji další trénink v sukni. Což pro mě bylo mnohem horší než pokuta. A my vyhráli…" usmál se Martin Janda, hráč divizních Klatov.

Příklady méně obvyklých pokut:

Blbý kecy a lhaní – 50 Kč 
Divení se – 10 Kč 
Nové kopačky - 50 Kč
Článek v Deníku - 100 Kč
Líbání s přítelkyní – 50 Kč 
Blinkání – 30 Kč 
Nevěra – 1 minuta/10 Kč 
Prdění v kabině - 50 Kč 
Tetování - 100 Kč
Překopnuté garáže - 10 Kč

Pro unikátní články o Okresním přeboru klikněte v obrázku na kolečko epizody: