V 1. A třídě chytá za Újezd nad Lesy, s nímž se chce vrátit do přeboru, na divizní Admiře se stal trenérem brankářů a už nějaký čas je ve vedení futsalové Sparty.

„V Újezdu budu v brance pokračovat,“ vyvrací fámy, že by mohl nastupovat za tým z Kobylis. „Budu stíhat všechno, protože v Újezdu je to jen o zápasech, na tréninky tam nechodím,“ dodává.

Vládne 1. A třídě

I s Blažkem v brance mužstvo Újezdu v minulé sezoně sestoupilo z nejvyšší pražské soutěže, ale o návrat do přeboru se vehementně hlásí. Přezimuje druhé, s pouhým dvoubodovým odstupem na vedoucí Kolovraty.

Miroslav Slepička
Slepička vzpomíná na Záhřeb a říká: Budu držet palce Plzni

A kdo je největší oporou? Pochopitelně velezkušený brankář. Nastoupil do všech patnácti podzimních zápasů, osmkrát udržel čisté konto a jen osmkrát inkasoval. Lepšími statistikami se nemůže chlubit nikdo.

„Když to říkáte, asi je to slušný,“ usmívá se. „Je dobře, že nedostáváme góly. Loni jsme jich dostali dost. A třeba zápasy, které jsme měli vyhrát, jsme těsně prohráli a poztráceli tak hodně bodů.“

V jarní části tak bude Újezd nad Lesy velkým aspirantem na postup. O soutěž výš jdou dva nejlepší týmy a třetí Ďáblice se v zimě koukají na Blažkův tým se sedmibodovou ztrátou.

Jan Kalabiška
Nadšený Kalabiška: Derby jsme zvládli takticky, Zlínu jsme nic nedovolili

„Kvůli tomu si mě snad v Újezdu nechali, aby se postoupilo, proto jedu dál. Já hlavně chci, aby mě chytání bavilo. A zatím mě baví. Je u nás dobrá parta, daří se nám, takže je všechno v pořádku,“ pochvaluje si.

Pomoc lídrovi divize

Nejlepším podzimním klubem v českých divizních skupinách je Admira a ta bude na jaře ještě silnější. Právě díky angažování Jaromíra Blažka na post trenéra brankářů.

„Admira někoho hledala, říkal mi o tom Jarda John, kterého znám z doby, kdy byl kustodem ve Spartě a já tam chytal. Jemu za Admiru někdo z rodiny hraje, tak se zmínil. Ale já sám nikam nevolám, nikomu se nenabízím. Všechno se řešilo až ve chvíli, kdy se ozval jejich sekretář, bývalý rozhodčí Jarda Moudrý. S tím jsme všechno dohodli,“ přibližuje cestu, jak se do Kobylis dostal.

Fotbalisté Zlína chtějí v jarní části FORTUNA:LIGY udržet pozici v elitní šestce. Na snímku kapitán Petr Jiráček.
Konec spekulací. Kapitán Jiráček prodloužil ve Zlíně smlouvu do roku 2021

Jeden den v týdnu bude fungovat u dorostu a jeden u A týmu. A k tomu se stará o futsalisty Sparty jako marketingový ředitel klubu.

„V minulé sezoně se tam povedla spousta věcí dobře rozjet, takže teď už to tolik času nebere. Věnuji se také mladým brankářům na Bohemce, ale časově to jde všechno skloubit s Admirou i Újezdem,“ říká fotbalový workoholik.

Cílem fotbalistů Slovácka i i přes povedený konec podzimu zůstává záchrana ve FORTUNA:LIZE. Na snímku Petr Pojezný a Veliče Šumulikoski.
Největší zimní posila? Zdravý Michal Kadlec, tvrdí ředitel Slovácka Pojezný