Střelec se divil: Faul na brankáře? Vůbec nevím, co tam viděli

Nervy jako ze železa prokázal v sobotním derby na půdě Dětmarovic ofenzivně laděný halv Bohumína Milan Halaška. Jeho druhý a vyrovnávací gól přitom vzbudil velké emoce.

10.9.2018

Milan Halaška srovnal v Dětmarovicích na 2:2 z poslední akce Bohumína.Foto: Tomáš Januszek

Nejprve dal za stavu 2:0 pro domácí svému týmu naději proměněnou penaltou, v samém závěru utkání se pak postaral brankou na 2:2 o to, že si hosté z horké dětmarovické půdy přece jen jakýsi bodový zisk odvezou.

Milane, jakou cenu má bod z Dětmarovic?

Myslím, že to je zasloužená dělba bodů. Vzhledem k průběhu utkání, jak se od začátku vyvíjelo, má ten bod cenu, i když si myslím, že druhý poločas byl víceméně v naší režii a je jen škoda, že jsme ještě nějakou další šanci neproměnili. Ale nakonec je ta remíza zasloužená, domácí měli také gólové šance.

Mohli vám odskočit na větší brankový rozdíl…

Ano, to je pravda, hned zkraje druhé půle mohli přidat další gól. Kdyby dali na 3:1, těžko by se to už otáčelo.

Derby vítěze nepoznalo, Bohumín srovnal v 92. minutě.

Sám jste v první půli proměnil penaltu. Věřil jste si?

Ale ano. Byl jsem určený trenérem a věřil jsem, že to proměním. Potvrdilo se, že nás kontaktní gól dostal zase do hry.

Ovšem klíčovým okamžikem byla chycená penalta Jakuba Švrčiny za stavu 2:1, souhlasíte?

Určitě, nakoplo nás to a věřili jsme, že tady uspějeme. Na konci jsme tlačili a zasloužili si srovnat. Vlastně jsme se zvedli už od začátku druhé půle. Byly tam i další šance, třeba Lišaník nebo Hanus. Šli jsme si cíleně pro bod.

Ten jste Bohumínu vystřelil v nastavení zase vy.

Tak to už byl jen takový bonbonek, odměna pro celý mančaft za to, jak dřel. V takových chvílích je už úplně jedno, kdo ten gól dá.

Domácí si stěžovali na to, že při vaší brance byl gólman Kotrla faulován. Jak jste to viděl vy?

Vůbec nevím, co tam viděli. Podle mě to byl regulérní gól. Kdyby hráli celou dobu, a ne jen padesát minut, nemuseli se rozčilovat kvůli vyrovnání v závěru.

Derby provází velká rivalita, bylo to na trávníku poznat?

Docela jo, mělo to náboj a některé souboje možná byly i za hranou, ale takové je derby a diváci se určitě bavili.

Autor: Martin Ruščin

10.9.2018

SERVIS

Řemeslné práce - Instalatér - topenář 25 000 Kč Instalatér Instalatér Přijmeme instalatéry - topenáře na HPP nebo na ŽL. Je možná spolupráce i s montážnimi skupinami. Práce v bytové a průmyslové výstavbě. Práce pouze v Praze a okolí. Nástup možný ihned. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 000 Kč Všeobecné sestry bez osvědčení Všeobecné sestry *. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 26500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: CZ-ISCO 32211 Všeobecné sestry bez specializace (kromě dětských sester), VŠEOBECNÉ SESTRY *, Pracovní poměr na 1 rok s možností prodloužení, Požadujeme: odbornou způsobilost dle zákona č. 96/2004 Sb., trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost., Náplň práce: práce všeobecné sestry v nepřetržitém provozu. , Nabízíme: Možnost získat mzdový bonus za práci na vybraných lůžkových odděleních. Podpora celoživotního vzdělávání včetně specializace. Slevy na nákup zboží a služeb., První kontakt: telefonicky v době 7:30 - 14:30 h. na čísle: 571 818 108, e-mailem na: stichova@nemocnice-vs.cz nebo osobně na pracovišti v době 7:30 - 14:30 h.. Pracoviště: Vsetínská nemocnice a.s., Nemocniční, č.p. 955, 755 01 Vsetín 1. Informace: Milena Štíchová, +420 571 818 108. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotničtí asistenti, praktické 13 700 Kč Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) praktické sestry - asistenti v zubní ordinaci. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13700 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CZ ISCO - praktické sestry, náplň práce:, zpracování zdravotnických dat, komunikace s klienty, pomocné práce ve zdravotnickém provozu., Nabízíme:, příspěvek na vzdělání, příspěvek na ubytování, Hlásit se telefonicky od 10-18h, nebo emailem, Osobně možno od 7.30 hod. do 9.00 hod. (pouze v tomto časovém rozmezí). Pracoviště: Zuběnka s.r.o., Dělnická, č.p. 969, 736 01 Havířov 1. Informace: Jitka Šmílo, +420 605 529 067. Obchod - Prodavač/ka v papírnictví 19 000 Kč Prodavač/ka Prodavač/ka Hledáme prodavače/ku do prodejny papírnictví v Praze 6, Bělohorská ul.

Skokan na lyžích Roman Koudelka.

Českým skokanům pomohla diskvalifikace. Na startu sezóny skončili osmí

Národní fotbalový stadion v Bratislavě
9

Derby se blíží. Ještě před ním ukázali Slováci nový národní stadion

Česká devatenáctka zdolala Makedonií a má jistý postup do elitní fáze

Čeští fotbaloví reprezentanti do devatenácti let na stadionu třetiligové Kroměříže v kvalifikaci na mistrovství Evropy porazili Makedonii 2:1 a s předstihem si zajistili postup z úvodní do elitní fáze, která se hraje příští rok v březnu. Šampionát se pak v červenci uskuteční v Arménii.

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře. Češi mezi deseti nejlepšími.

Česká republika hostila Světový pohár v cyklokrosu podevatenácté, Tábor podvanácté. Velký závod prestižního seriálu se vrátil do táborského sportovního areláu Komora po pětileté odmlce. Na nejlepší umístění nakonec dosáhl junior Jakub Ťoupalík.

Litvínov dotahoval, ale nedotáhl. Třinec vyhrál 4:2

Dva zápasy bez bodů ve dvou dnech. Moravské turné litvínovským hokejistům hrubě nevyšlo. V pátek prohráli v Olomouci 1:3, hned druhý den nestačili na Třinec a odvezli si porážku 2:4.