Jen třicet minut trvalo sobotní utkání mezi fotbalisty Břeclavi a Ždírce nad Doubravou. Pak přišel za stavu 0:0 okamžik, který by při sportu nikdo nechtěl vidět. „Matěj Vopršal postupoval s balonem, stoper Břeclavi ho zezadu přistrčil a Matěj v nepřirozené poloze hlavou narazil do dalšího hráče domácích,“ popisoval kouč fotbalistů Ždírce Michal Votava.

A nastaly horké chvilky. „Matěj se nemohl hýbat a říkal, že mu brní ruce i nohy. Sice byl stále při vědomí, ale nevypadalo to dobře,“ sdělil trenér Tatranu.

Fotbalista Mladcové Vlastimil Fabík.
Pět gólů Veleckého zastínilo gesto fair play. Syn mecenáše odvolal penaltu

Přitom se nejednalo o žádný ostrý zákrok. „Byla to shoda nešťastných náhod. Matěj sice dostává naloženo v každém utkání, ale tady opravdu nešlo o žádný zákeřný zákrok. Byla to velká smůla,“ přemítal Votava.

Podle posledních zpráv by ale osmadvacetiletý kanonýr celku z Havlíčkobrodska měl být ve stabilizovaném stavu. „Mluvil jsem s Matějovým tátou, snad by jeho zranění nemělo mít nějaké následky. Leží v nemocnici, je zafixovaný, je možné, že podstoupí nějaký zákrok, ale více nevím. Doufám ale, že bude brzy v pořádku,“ doufal.

Nešlo v utkání pokračovat

Oba celky se posléze s rozhodčím dohodly, že utkání bude předčasně ukončeno. „Po téhle zkušenosti hrát nešlo. Myšlenkami byli všichni někde jinde, neumím si představit, jak by hráči byli schopní chodit do soubojů. Proto se vedoucí mužstev a kapitáni dohodli, že se utkání odpíská, s čímž souhlasil i rozhodčí,“ prozradil lodivod Ždírce.

Talentovaný rozhodčí Matyáš Hanzlík neskončil s pískáním ani po incidentu na Chodově.
Doufám, že nic horšího se mi stát nemůže, říká sudí Hanzlík rok po napadení

Celé utkání se bude zřejmě opakovat. „Přiznám se, že nevím, jak to bude. Ale už v Břeclavi někdo říkal, že se zápas odehraje celý od začátku. Vzhledem k tomu, že byl stav bezbrankový, nikoho to nijak nepoškozuje,“ prozradil.

Fotbal se ale ocitl na druhé koleji. „Pro Matěje asi letošní sezona skončila, ale to je teď vedlejší. Všichni si přejeme, aby byl brzy v pořádku a neměl nějaké následky,“ zdůraznil Votava.