O co přesně jde? Podle Práva policie obvinila čtyři muže ve věku 37, 39, 46 a 48 let. Jsou podezřelí z toho, že za použití střelné zbraně vymáhali po muži z Karlovarska čtyři miliony korun. Ty měl dotyčnému v minulosti poskytnout právě Limberský a částka měla být použita na nákup výpočetní techniky k těžbě kryptoměn.

„Okolnosti vyšetřovaného případu nejsou takové povahy, aby to odůvodnilo zveřejnění zejména osobních údajů osob, které v případu figurují,“ uvedl pro Právo státní zástupce Jiří Kožina.

Fotbalista David Limberský se loučil s fotbalovou kariérou před vyprodaným stadiónem své domovské FC Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech.
Limberský se loučil gólem z voleje, Plzeň vyřadila jeho osmičku

K incidentu mělo dojít před dvěma týdny v kavárně v Karlových Varech, kam Limberský pozval poškozeného na schůzku. Ta se brzy vyostřila, když bývalý reprezentant žádal po muži vrácení peněz, protože z těžby kryptoměn neprofitoval dle očekávání.

Následně došlo k roztržce, při níž jeden z mužů, kteří přišli s Limberským, poškozenému vyhrožoval střelnou zbraní. Limberský byl se svými společníky ve čtvrtek krátce zadržen policií a obviněn, vyšetřován je na svobodě.

Další v sérii problémů

Pro jednu z klíčových postav slavné éry Viktorie Plzeň nejde o první konflikt se zákonem. Proslulá je jeho bouračka v luxusním autě, po níž se v opilosti snažil utéct policistům. Jen krátce na to Limberský celý případ zesměšňoval přímo na hřišti při oslavách vstřeleného gólu.

David Limberský
David Limberský: Manželka si dodnes myslí, že jsem měl hrát dál

Jako fotbalista proslul na české poměry nadprůměrnými kvalitami na pozici krajního obránce, zároveň ho ale provázela pověst provokatéra a simulanta, snažícího se (často úspěšně, jak dodnes vzpomínají na Spartě) filmovat fauly a penaltové zákroky.

Kromě toho se zdá, že Limberský nemá ani příliš šťastnou ruku při investování vydělaných peněz. Před časem z něj jistý Čeněk Pazderka vylákal přes pět milionů korun pod záminkou obchodu s auty. Pro podvod skončil ve vězení.