Borec s jedním reprezentačním startem, titulem z Rakouska a 25 góly v dresu pražské Slavie dělá v Hluboké manažera. „Je ale lepší myslivec, než manažer,“ vzkázal Váchovi hrající trenér nedalekého Rudolfova Radim Pouzar.

A právě derby jihočeského krajského přeboru mezi domácím Rudolfovem a Hlubokou nad Vltavou jsme si nemohli nechat ujít v dalším díle našeho videopořadu Derby přes kopec.

Marek Hradečný a Jan Vítek. Nevlastní táta se synem se proti sobě postavili v derby
Derby přes kopec: Když chybí rozhodčí a souboj táty proti synovi o večeři

„Vzhledem k tomu, že jsme měli ambice na divizi a nepovedlo se to, tak jsem asi opravdu lepší myslivec než manažer,“ přiznal s úsměvem Karel Vácha ve třetím pokračování seriálu Deníku.

Pouzarovi už dříve jasně vzkázal, že on je zase lepším trenérem než hráčem. „On už lepší hráč nebude, stárne a výkony už nejsou takové, jaké bývaly,“ rýpl si Vácha.

Videopořad Deníku Derby přes kopecVideopořad Deníku Derby přes kopecZdroj: Deník

Hrající kouč Rudolfova Radim Pouzar ale kdysi absolvoval v českobudějovickém Dynamu přípravu pod slavným Franzem Strakou a něco jej jen tak nerozhodí. Přestože dostal od svérázného trenéra přezdívku „bójka“ a do ligového áčka se neprosadil, v Rudolfově je i ve 40 letech tahounem týmu číslo jedna.

Derby přes kopec - 2. díl: FK Kozlovice - 1. FCV Přerov
Derby přes kopec: Kvůli fotbalovému zápasu nechal těhotnou ženu v Budapešti

A dokázal to i v našem derby. Gólem a dvěma asistencemi zařídil výhru domácích 3:2, před zápasem ovládl i naši břevínkovou výzvu pro trenéry a v městečku vzdáleném asi pět kilometrů od Českých Budějovic se minulý pátek mohlo slavit.