Souboj osmé nejvyšší slovenské soutěže mezi Sokolem Šalgovce a OFK Hrušovany mířil za rozhodnutého stavu 4:1 v poklidu ke svému konci. Jenže pak přišly dlouhé minuty hrůzy. Hostující brankář Miloš Vičan po centru spadl hlavou na zem a zůstal bezvládně ležet.

Fotbalisté Věteřova (v rudých dresech) patří mezi tradiční účastníky III. třídy Hodonínska.
Chvíle hrůzy v derby na Hodonínsku. Po inzultaci zůstal hráč v bezvědomí

Na hřišti nejprve zasahovala sanitka a pak byl přivolaný vrtulník. Po půlhodinovém ošetřování přímo na ploše byl brankář dopraven do nemocnice v Nitře. „Náš brankář se téměř dostal do bezvědomí. Proto mu byla přivolaná rychlá zdravotní pomoc,“ líčil okamžiky strachu kapitán Hrušovan Dominik Varga pro server Sportnet.

Příběh má šťastný konec. Vičan nakonec utrpěl „jen“ lehký otřes mozku. „Miloš se už cítí dobře, jen si ještě stěžuje na bolest hlavy. Přejeme mu brzké uzdravení,“ vzkázal kapitán, jehož tým nakonec zápas dohrál a prohrál 1:7.

Penalta! Počkat, tak ne, nekope se, údajně faulovaný hráč se přiznal, že se o nedovolený zákrok nejednalo. Přesně takový případ nabídl duel ve Svobodě nad Úpou.
Faul to nebyl, pane rozhodčí. Viesner ze Svobody nad Úpou předvedl čin fair play

Podobně dramatický incident se odehrál před třemi lety v české divizi. V utkání mezi Ostrovem a Slaným se zranil domácí brankář Sütto, který ve snaze zabránit gólu narazil do tyče a zůstal nehybně ležet na trávníku. Pro brankáře také přiletěl vrtulník záchranné služby přímo na hrací plochu.