Pohárové zápasy mezi MFK Chrudim a Slavií Praha se v posledních letech staly rutinou. Chrudimští fotbalisté potkají „sešívané“ potřetí za poslední čtyři roky, letos si ale poprvé vyzkouší atmosféru pražského Edenu. Bitva se Slavií začíná v nově pojmenovaném Sinobo Stadium v pátek v 18.30 hodin.

V mnoha směrech skloňované přání hrát osmifinále MOL Cupu doma nevyšlo, přesto je celá fotbalová Chrudim na bitvu v poháru nažhavena. V srdci slavného českého klubu se budou dít věci. A fanoušci chtějí být u toho.

„Máme zprávy, že z Chrudimi pojede na zápas několik autobusů fanoušků a další po vlastní ose,“ raduje se záložník David Vodrážka. „Když se k tomu přidá i hodně početná skupina domácích fandů, máme se na co těšit,“ dodal.

Na stadionu pro dvacet tisíc fanoušků si drtivá většina hráčů druholigového nováčka zahraje poprvé v kariéře.

„Těším se na krásný stadion a na hřiště, které bude jistě parádně připravené,“ popisoval Vodrážka.

Právě záložník chrudimského týmu je jedním ze dvou hráčů, který má svoji kariéru s pražskou Slavií spojenou. Kromě Martina Sulíka prošel mládežnickými výběry účastníka evropských pohárů. Vodrážka ve Slavii působil v sezoně 2005/2006.„Byl to jen rok, ale vzpomínám na něj v dobrém. Jak po fotbalové, tak po osobní stránce. Byl jsem mladý, naučil se hospodařit s penězi a žít si tak po svém,“ vysvětluje dlouholetý hráč Chrudimi.

Po štaci ve Slavii byl odeslán do žižkovské Viktorie, což odmítl a vrátil se zpět na východ Čech. Nyní se pokusí přispět k velké senzaci.

„Bude důležité vydržet co nejdéle neinkasovat, mohou znervóznit a otevírat nám okénka v obraně. Slavia musí, my můžeme,“ věří v úspěch David Vodrážka. Sílu pražského týmu ale ani v nejmenším nezpochybňuje.

„Slavia má momentálně nejlepší tým i formu. I přes reprezentační pauzu budou mít nejsilnější možný kádr a nic nepodcení. Musíme se vyvarovat chyb a uvidíme, na co to bude stačit,“ předvídá.

Přepíše Chrudim historii?

Autor: Petr Dejnožka