Hlavní událostí byla ve vašem klubu v létě výměna trenéra, že?
Ano. Z klubu odešel Libor Klíč. Osobnost, která stojí za všemi posledními úspěchy vrouteckého fotbalu – odpoutání ze dna B třídy, v dalším roce postup z prvního místa do A třídy a v jejím prvním ročníku šesté místo. Odchází k mužstvu Mostecký FK U17, se kterým slavil v minulé sezoně postup do vyšší soutěže. V Mostě se chce práci věnovat na plný úvazek.

Na jeho post nastoupil jako hlavní trenér Oldřich Bernard, který chce navázat na úspěchy mužstva, nadále předvádět pohledný útočný fotbal a umístit se s ním na takovém místě, aby se Vroutek udržel v I. A třídě i po reorganizaci.

Jak se změnil kádr?
Nejcitlivější byl odchod Patrika Chrousta, hráče, který v uplynulém ročníku odehrál nejvíce soutěžních minut z celého kádru (1915), byl platným střelcem (8 branek) a dokázal zaskočit na kterémkoliv místě v sestavě. Dále odešel Jan Šimon, kterého provázelo zranění; ten odehrál 12 soutěžních zápasů (613 min) a nastřílel tři branky. Věříme, že po posílení bude mužstvo v nadcházející sezoně nejméně tak silné, jako bylo v ročníku minulém.

Pochopitelně bude záležet na dalších faktorech, zejména na zdraví hráčů, jejich pracovním vytížení, rodinné pohodě… Co se týče fyzické a taktické připravenosti a udržení pozitivní atmosféry v mužstvu, spoléhá vedení na kvalitě nového trenéra, který jistě svými zkušenostmi naváže na perfektní práci toho předcházejícího. Pokud do sebe všechny uvedené faktory zapadnou, není třeba o úspěchu mužstva pochybovat.

Na kterých hráčích bude ležet zodpovědnost?
Kostra týmů zůstala naštěstí pohromadě. Trenér bude spoléhat na střeleckou produktivitu Jakuba Pelikána, který dal v minulém ročníku 17 branek v 16 zápasech, a Jana Kukly. Středovou řadu diriguje Jaroslav Sulovský a jeho hlavním sekundantem je univerzál Josef Baierl, hráč s bohatými zkušenostmi a velkým vlivem na náladu v mužstvu, vzor pro mladší hráče. Ve středové řádě může kdykoliv nastupovat kapitán Zdeněk Machyna, pokud nebude potřeba jeho důraz a zkušenosti na postu v zadních řadách.

Tam zatím dominují Dimo Haza a především další z obojživelníků Miroslav Heinc. Na postu jedničky v brance zůstává naštěstí Michal Klíč, jehož účast v mužstvu je naprosto "klíčová" – mnohé vítězné zápasy byly dosaženy především zásluhou jeho výkonů v brance. Bohužel nemá adekvátního náhradníka, který mužstvu dlouhodobě schází.