Pásku kapitána jste ve dvacítce měl i v minulých zápasech?
Ne, kapitánem jsem tady byl výjimečně.

V Budějovicích teď působíte, byl jste tudíž rád, že se hrálo tady?
Vracel jsem se sem rád, tady teď mám své domácí prostředí.

Byl jste rád, když jste viděl plné ochozy?
My už měli před zápasem informace, že nějaké lístky šly do mládežnických týmů a byli jsme rádi, že k tomu došlo. V určitých fázích utkání nám diváci hodně pomohli.

Jak jste zápas s Anglií viděl? Z našeho pohledu první půle nic moc, za zlepšení ve druhé půli bychom si ale prohrát nezasloužili. Souhlasíte?
Já si nemyslím, že jsme šli do zápasu proto, abychom prohráli. Hrálo se jedenáct na jedenáct, devadesát minut a oba týmy od nuly. Nicméně bylo znát, že Angličané mají víc zkušeností než my a fotbal jim tady šel líp. My ale po týmovém a dle mého soudu i dobře organizovaném výkonu jsme zápas zvládli velice dobře. Remíza je dobrá a pro nás i zasloužená.

Hlavně zpočátku měli Angličané navrch. nebylo to tím, že jste z nich měli až příliš velký respekt?
To si nemyslím, ale jak už jsem říkal, v některých fázích zápasu nás Angličané přehrávali. Do druhé půle jsme si však řekli, že ze stavu 0:1 nemáme co ztratit, tak jsme na ně vlítli a bylo to znát.

Před cestou na jih Čech jste hráli v Polsku a prohráli tam 0:3. Co se to přihodilo?
Byl to smolný zápas, hlavně jeho začátek. My hned na začátku dostali tři góly, a to už se pak těžko dohání.

Už v pátek zase začíná druhá liga. Vy jste doma naposled se Znojmem nedohrál a během čtyř minut dostal dvě žluté karty. Už jste se s tím vyrovnal?
Musel jsem si to v hlavě nějak přehodnotit, poučit se z toho a do dalších zápasů jít s čistou hlavou. Nebýt mého vyloučení, dle mého soudu bychom zápas se Znojmem vyhráli, i v deseti jsme byli lepší a dominantní. To moje hloupé vyloučení rozhodlo, ale je to za mnou a nic takového už se mi nesmí stát.

V pátek hrajete v televizním šlágru doma s Hradcem. Hodně se těšíte?
Nejdřív se musím na boje o body zase přehodit… Určitě ale do zápasu půjdeme tak jako do všech předchozích, takže s cílem vyhrát a dostat se na čelo tabulky. To je pro nás jasná priorita.