Na jaře to Bílinští v I. A třídě Ústeckého kraje dotáhli jen na osmé místo, podle Tůmy na tým padla deka, nedařilo se. V nové sezoně by chtěli patřit k favoritům na postup. „Chceme se konečně vrátit do krajského přeboru. Podle mě na ten kraj máme, chceme to dokázat. Největším soupeřem nám určitě budou Dobroměřice a Proboštov. A ještě tam vidím černého koně - Roudnici.”

Bílina (bílé dresy) doma porazila Neštěmice 4:2.
Bílina má smělý plán: Útok na postup a rekonstrukce umělky

Za postupem budou mužstvo z krásného areálu na Kyselce vést trenéři Václav Mojžíš a Michal Junek, kteří rozhodně neplatí za klidné trenéry. „Na lavičce klidní jsou, ale v kabině to kolikrát vře; zvednout hlas umí oba. Když je to hodně vyhecované, tak vzduchem létají koše, flašky, dokonce i dveře padly. Expertem se stal trenér Mojžíš, ten to podle mě rozpoutal. Jednou dokonce spadla bednička spoluhráči na hlavu. Ale když se vyhraje, tak nějaký ten prádelní koš na hlavě nevadí nikomu,” vylíčil Tůma, jak to v bílinské kabině chodí.

Když došlo na hudbu, kterou tým preferuje, přidal i perličku. „Je známo, že cikáni mají takové rytmické písničky, ty se nám líbí. A jedna z těch písniček se jmenuje Jakoo a je od Čičo band feat. Rendy. Ta nám rozproudí krev.”

Patrik Schick.
Schick a ti další. Koho by fotbalisté chtěli vidět doma na vlastní oči?

O Františku Tůmovi je známo, že se mu říká „Bílinský Baroš”. Už před časem vykládal, jak jeho přezdívka vznikla. „Kdysi někdo v hledišti ńa můj účet vykřikl ´to je Milan Baroš v nejlepších letech! Tak nějak je to tam doteď.”

Bílinského Baroše a jeho kamarády v nové sezoně jako první uvidí diváci v Pokraticích, kam tým z Teplicka zamíří 20. srpna k úvodnímu duelu nového ročníku I. A třídy Ústeckého kraje.