„Martine, proč tu nejsi?” hecoval na svém instagramovém profilu Kohák svého kamaráda Martina Fenina, enfant terrible nejen teplické kopané. Odchovanec žlutomodrých byl tou dobou v zahraniční, fanoušci i tak mohli sledovat plejádu známých jmen a osobností. Sportovní všeuměl ukázal, že si s „kulatým nesmyslem„ rozumí, poté se bavil v teplickém VIPu, když pod fotkou domácí legendy Mariana Řízka našel napěchovaný talíř řízků. „Stylové! Za to chválím! Velmi dobře!" přidal na Instagram jeden ze svých nesčetných příspěvků.  

Své umění předvedli například bývalý reprezentanti Pavel Horváth, Vladimír Šmicer, David Lafata, Petr Švancara nebo herec Ladislav Hampl; pro Tepličany byl zajímavý start tamních legend Pavla Verbíře či Štěpána Vachouška, kopačky obuli i ředitel severočeského klubu Rudolf Řepka a primátor lázeňského města Hynek Hanza. Vyhlášeným šutérům čelila opora sklářů Tomáš Grigar. „S exhibicemi nemám zkušenost, tak nevím, jak se chovat… Jestli chytat naplno, nebo bavit lidi. Zkušení kluci mi ale dali góly, které bych pustil i v lize, kdybych chytal naplno, přiznal Grigar.

Jiří Halamka v soutěži MasterChef 2016
Vítěz kulinářské soutěže rozjel byznys s hvězdami NHL. Vrátil se i k fotbalu

Největší školní turnaj, který má už dlouhá léta velkou prestiž, vyhrála v mladší kategorii dětí prvních až třetích tříd příbramská ZŠ Březové Hory, starší kategorii čtvrtých a pátých tříd nakonec ovládla uherskohradišťská základka Sportovní.

„Dal jsem ve finále šest gólů, ale celý turnaj byl těžký. Dokázali jsme se domluvit, když jsme chybovali. Zlepšovali jsme se,” líčil nadšeně příbramský Valéry Koffi, nejlepší hráč vítězů. „Pro mě je vzor Mbappé. Jednou bych chtěl hrát ligu. V Teplicích se mi povedlo dát můj nejhezčí gól po přeběhnutí celého hřiště,” přidal talentovaný štírek po skolení mladoboleslavské ZŠ a MŠ.

Bratři spolu. Tomáš a Roman Holešovi na stadionu pražské Slavie.
Hvězdná kariéra? Už to moc nevidím, přiznává Roman Holeš

Malí fotbalisté ze Slovácka ve finále starší kategorie porazili jednoznačně ZŠ J. Šoupala z Ostravy – Poruby, hattrickem k němu výrazně přispěl jedenáctiletý kapitán Matěj Vojáček. Janu Rajnochovi, expertovi televizní stanice O2, která závěrečnou část podniku vysílala přímým přenosem, klučina, jenž dal celkem čtrnáct branek, připomínal svou hrou někdejší hvězdu Liverpoolu a Anglie Stevena Gerrarda. „Přijel jsem si hlavně pořádně zahrát. Nečekal jsem, že nastřílím tolik branek. S Baníkem jsme ale velcí rivalové, proto jsem moc rád, že jsme tento zápas takto zvládli,” radoval se Vojáček po skvělém úspěchu svého týmu.

Svátek fotbalu si v Teplicích ale užila i ta družstva, kterým se výsledkově až tak nedařilo. Důkazem budiž žáci domácí Základní školy Edisonova, kteří v obou kategoriích skončili hluboko v poli poražených. „Hráli jsme dobře. Až na ty prohry. Nejvíc mě bavilo, že jsme si mohli zahrát proti dobrým týmům, třeba proti Slováku, to byl opravdu těžký zápas s ním,” zářily oči Matějovi Hrdličkovi z teplické Edisonka. „Hrál jsem za starší kategorii. Bylo to parádní, třeba i zápas legend, fandil jsem hlavně těm teplickým, které znám.”

Doma rodina, na hřišti soupeři. Petr Kolátor (druhý zprava) během své svatby. Vlevo jeho švagr Vojtěch Polák.
Kanonýr i rozhodčí. Tchán ho pochválil, švagr hlásil: Už k nám nejezdi

McDonald´s Cup nevrcholil v Teplicích poprvé, stadion FK Teplice je pro svou pohostinnost oblíbenou destinací pořadatelů. „Tady je vždy skvělá organizace a úroveň. I představitelé domácích jsou na to, že je Svátek fotbalu u nich, patřičně pyšní, třeba pan Šedlbauer byl nadšený. Bylo skvělé vidět tolik nadějných malých fotbalistů a fotbalistek a jejich nadšení ze hry,” pochválil dvoudenní turnaj předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek.

Rovněž Jaroslav Bartoš, manažer mládeže FK Teplice, který má pořádání McDonald´s Cupu na Stínadlech pod palcem, byl spokojený. „Jsme moc rádi, že do hlediště přišli školáci z teplických základek. Za to musíme ředitelkám škol poděkovat. Díky tomu byla atmosféra parádní. A celková úroveň byla vysoká, sešly se skvělé týmy. Tušili jsme, kdo bude v semifinále, protože v tomto ročníku mělo pár týmů ve svých řadách hvězdičky, které je táhly. Žádné překvapení se nekonalo,” usmíval se blaženě.

McDonald’s Cup 2021/2022
Konečné pořadí kategorie B (starší): 1. Základní škola Sportovní Uherské Hradiště, 2. ZŠ Ostrava-Poruba, 3. Základní škola SEVER Hradec Králové, 4. Základní škola, Praha 2, Botičská 8, 5. Základní škola Pardubice-Ohrazenice. 
Konečné pořadí kategorie A (mladší): 1. Základní škola Příbram - Březové Hory, 2. Základní škola a Mateřská škola Mladá Boleslav, 3. Základní škola , Sportovní Uherské Hradiště, 4. Základní škola, Praha 4, Mikulova, 5. Základní škola MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, Ostrava-Hrabůvka.