V sázce je ale mnohem víc. Dvě kola před koncem letošní sezony Dobkovicím hrozí úplný zánik. „Abych pravdu řekl, tak aktuálně ani neřešíme, zda se zachráníme nebo spadneme. Spíše řešíme, zda tady po 78 letech neskončí fotbal úplně,“ sdělil Deníku smutný trenér Dobkovic Zdeněk Štol.

Po úspěchu z minulého roku dobkovický kádr hodně oslabil. Brankář Plaček odešel do děčínského Junioru, střelec Vorel se vrátil zpět do Novosedlic. Několik hráčů dostalo stopku kvůli zranění.

Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) po výhře nad Strážnicí oslavili postup do I. A třídy
VIDEO: Oslavy postupu v kraji vína. Jízda na koních, mužský sbor a doutníky

Jeho tým je v tabulce na čtrnáctém místě se stejným bodovým ziskem jako třináctá Česká Kamenice a patnáctý Střekov. Poslední jsou jasně Liběšice. Naposledy Dobkovice doma podlehly Velkém Březnu 0:3, všechny branky padly v prvním poločase.

„Já se musím při hodnocení smát. První branku jsme si dali vlastní, druhou jsme hostům darovali po velké chybě. Navíc se na konci poločasu necháme zbytečně vyloučit. Když to shrnu, tak hosté čtyřikrát vystřelili na branku a dali tři branky. My jsme měli své šance, ale v koncovce to vůbec nešlo,“ mávl rukou.

Pět hráčů skončí

V dalším kole míří Dobkovice právě na hřiště Střekova. To může být klíčové utkání celé sezony. Jenže… „Jak už jsem řekl, tohle teď vůbec neřešíme. Pět hráčů mi řeklo, že po sezoně skončí. Nehledě na to, jakou soutěž budeme hrát. Celou sezonu bojujeme s úzkým kádrem, takže nevím, kde bychom je nahradili,“ pokrčil rameny.

Fotbalisté Ostrožské Lhoty na podzim vládli okresnímu přeboru. Na jaře se trápí a v Jarošově to neunesli. Ilustrační snímek
Nedohraný zápas v okresním přeboru. Tři vyloučení během minuty, přijela policie

Nálada v dobkovické kabině rozhodně není ideální. „Já vlastně ani nevím, jaké je nastavení týmů. Možná se ta nálada a všechno okolo odráží v našich výkonech a výsledcích. Dalších čtrnáct dní nám ukáže, zda tady fotbal vůbec zůstane,“ dodal Štol.