Tereza Kožárová, útočnice pražské Slavie. Juniorská i seniorská reprezentantka. Hráčka, která dokázala v ženské Lize mistrů vstřelit hattrick. Také ona, když začínala s fotbalem, se účastnila McDonald's Cupu. "Reprezentovala jsem základní školu Březiny. McDonald's Cup pro mě znamenal to, že jsme hráli proti nejlepším týmům v okrese a potom i v oblasti a mohlo se postupovat dál. Brali jsme to velmi prestižně a je to i tom, že se člověk může ukázat a někdo si ho může všimnout," vzpomíná na své začátky Tereza Kožárová.

McDonald´s Cup. Ilustrační foto
McDonald´s Cup láká i menší školy. V Chlumčanech nevynechali jediný ročník

Mládežnické reprezentantky a hráčky FC Hradec Králové. To jsou sestry Aneta a Nela Sovákovy. Obě i přes svůj dorostenecký věk nakukují do A týmu žen. Dodnes ale velmi rády vzpomínají na zážitky spojené s účastí na McDonald's Cupu.

"Reprezentovaly jsme ZŠ Strž ve Dvoře Králové. Na finále byl Petr Čech, se kterým jsem si udělala fotku a podepsal mi dres. Z toho jsem byla nejvíc šťastná. To byl můj největší zážitek," neskrývá nadšení Aneta Sováková. "Úcast na turnaji nás jako třídu stmelila, pro naše vztahy to bylo velmi dobré," dodala její sestra Nela Sováková.

Cenu předával Vladimír Šmicer

Tereza Prokůpková hrála za juniorku Sparty Praha, nyní obléká dres ligových Pardubic. Účast v McDonald's Cupu ji pomohla otrkat se mezi kluky, dodat odvahu a fotbalové zkušenosti: "Reprezentovala jsem základní školu Pardubice-Ohrazenice. Když se řekne McDonald's Cup, vybaví se mi skvělý fotbalový turnaj, který jsem hrála od první do páté třídy. Dvakrát jsme se dostali i na Svátek fotbalu a poprvé v Jablonci jsme skončili na krásném třetím místě. Na tomto hřišti, kde jsme hráli krajské kolo, jsem byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Cenu mi předával Vladimír Šmicer, bylo to super."

McDonald's Cup, 23. ročník.Zdroj: McDonald's CupMcDonald's Cup není výsadou pouze kluků. Stále častěji je tento školní turnaj odrazovým můstkem pro spoustu malých fotbalistek., které tam mnohdy zažijí první konfrontaci s chlapeckým fotbalem. "Fotbalové emoce jsou stejné pro kluky i holky. Radost z úspěchů si děvčata užijí úplně stejně. Jejich nasazením a zarputilostí pro hru se klukům vyrovnávají a možná je i někdy předčí," řekl předseda Fotbalové asociace Martin Malík.

"Já jsem hru s klukama brala jako výzvu, chtěla jsem jim vyrovnat. Musela jsem víc trénovat, pracovala na sobě a tvrdá práce se vyplatila. Dnes jsem tam, kde jsem a spousta kluků skončila," dodala Tereza Kožárová.

Jan Matoušek (vlevo)
České fotbalové supertalenty spojil McDonald's Cup

Loňského McDonald's Cupu se zúčastnilo víc než 1300 dívek a pořadatelé turnaje věří, že se toto číslo ve 23. ročníku podaří překonat. "Chceš i ty něco zažít? Přihlaš se do McDonald's Cupu! Je tam super atmosféra, skvělý fotbal, pomůže ti to ve tvém fotbalovém růstu," láká dívky Aneta Sováková. "Fakt se nebojte," zakončila pozvánku její sestra Nela.

McDonald's Cup je tu pro všechny. Proto neváhejte a přihlašte do turnaje i váš školní tým na www.mcdonaldscup.cz