"Událost považujeme za bezprecedentní, především z důvodu fyzického napadení delegovaných osob. Více průběh tohoto medializovaného utkání komise rozhodčích nebude komentovat, jelikož je uvedené utkání předmětem šetření sankčních orgánů PFS. S politováním pouze konstatujeme, vzhledem ke všem známým faktům, že se jednalo o plánovaný útok na hlavního rozhodčího utkání," oznámil na webu PFS Kryštof Mencl, předseda komise rozhodčích.

Ilustrační foto
Případ skandálního napadení: Rozhodčího "odmění" Slavia, věc převezme policie

Připomněl také, že pro Chodov nejde o první incident, na konci srpna trenér Gabriel vyhrožoval rozhodčímu. "Absenci jakéhokoliv respektu klubu k autoritě PFS potvrzuje i poslední oficiální vyjádření pana předsedy Holinky, který se vyjádřil v tom smyslu, že „pokud nám budete posílat takové blbce (myšleno rozhodčí)…bude to příště ještě horší," pokračoval Mencl.

Tvrdé vymezení komise

"KR tímto vyjadřuje naprostý odpor a znechucení ze vzniklé situace a zároveň vyjadřuje maximální podporu trojici rozhodčích i DFA. Zároveň KR děkuje přítomnému členu FAČR Lukáši Císařovi, který odvážně pomohl chránit rozhodčí a DFA namísto pořadatelů, čímž zamezil ještě většímu násilí vůči delegovaným osobám. Podporu KR vyjadřuje i všem ostatním rozhodčím i DFA, kteří patří do naší široké fotbalové rodiny. Kluby a jejich členy vnímáme jako partnery a žádáme tímto o podporu i je. Absolutně odmítáme jakékoliv verbální vulgární útoky, vyhrožování a zejména jakékoli fyzické násilné ataky směrem ke komukoliv," dodal Kryštof Mencl, který vede Komisi rozhodčích PFS od letošního července.

Rozhodčí a delegát to na Chodově neměli jednoduché...
Kopance a výhrůžky smrtí. I takový byl fotbal na Chodově

"Chceme jasně deklarovat, že dokud budeme ve svých funkcích, budeme dělat maximum, aby se podobné případy už nikdy neopakovaly," vzkázal.