Bouřlivák „John“ vzal do ruky mikrofon a vystřihl famózní pěvecké vystoupení, při kterém, myšleno s nadsázkou, udělal „předskokana“ i z Jožky Černého.

Slavná Amfora přilákala do sportovního areálu v Jezernici stovky lidí. Jožka ČernýSlavná Amfora přilákala do sportovního areálu v Jezernici stovky lidí. Jožka ČernýZdroj: Deník/Ivan Němeček

Poté co dozněly tóny Když jsem šel z Hradišťa od slavného moravského zpěváka lidových písní, přišlo na řadu překvapení. Moderátor Petr Salava vyzval na trávník Petra Uličného, který se z lavičky Amfory vydal pro mikrofon a spustil píseň Pavla Bobka Můj rodný dům. Většině přítomným spadla brada.

Filip Gedeon během jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v dresu FK Ústí nad Labem
Posila ze Sparty zmizela z Ústí do Varů. Automaty? Nesmysl, brání se Gedeon

„Petr Salava mě před x lety pozval na vyhlášení fotbalistů roku do Teplic. Zpíval jsem tam s mým velkým kamarádem, který už je v nebi, Pavlem Bobkem, Veď mě dál, cesto má,“ vysvětluje Petr Uličný svou cestu k hudební branži.

„Naučil jsem se Můj rodný dům, v originále je to písnička od Springsteena. Tu písničku mám nejradši, zazpíval jsem si ji s Pavlem Bobkem v Olomouci, ještě když žil,“ dodává.

Nechyběla zdařilá choreografie, obecenstvo bylo nadšené. „Je to pro mě čest, když lidé zatleskají. Jsem profesionální fotbalista a amatérský zpěvák,“ smál se kouč, který se Sigmou Olomouc v roce 2012 oslavil zisk Českého poháru.

Obrovská čest 

Tentokrát měl za úkol vést tým slavné Amfory se jmény jako Antonín Panenka, Karol Dobiaš nebo Petr Rada.

Slavná Amfora přilákala do sportovního areálu v Jezernici stovky lidí.Slavná Amfora přilákala do sportovního areálu v Jezernici stovky lidíZdroj: Deník/Ivan Němeček„Bylo to krásné. Pro mě bylo nejtěžší střídání. Zaplaťpánbůh, že se tihle starší páni střídali sami. Horší je, když trénuju mé bývalé spoluhráče, tam nikdo střídat nechce, všichni chtějí hrát,“ usmíval se Uličný po výhře Amfory 8:7 nad výběrem veteránů TJ Sokol Jezernice.

Matouš Menšík (vlevo) s bývalým spoluhráčem z Dukly Jihlava Davidem Moravcem a trofejí pro vicemistry světa z MSJ 2023. Kromě puku ale jihlavský rodák bravurně ovládá i fotbalový míč
Z ledu na fotbalové hřiště. Menšík září i v kopačkách, už dal sedm gólů

„Bylo to hezké, poznal jsem řadu krásných lidí, herců, pana Satoranského a plejádu borců, co seděli vedle mě. Je to pro mě obrovská čest, že se s nimi můžu pozdravit,“ uzavřel.